Orzechy arachidowe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przepotężny orzech arachidowy!

Jeśli coś zawiera orzechy arachidowe, to jest to rzeczownik. Proste!

Definicja rzeczownika

Może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

Informacja znajdująca się na każdym produkcie spożywczym

Orzechy arachidowe – to samo co orzeszki ziemne, ale każdy myśli, że to jakiś inny gatunek orzecha. Wszystko, co znajduje się we wszechświecie, zawiera śladowe ilości orzechów arachidowych. Inna nazwa, występująca wyłącznie w encyklopediach to orzacha.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Wiekopomna jest historia tych orzechów. Teoria głosi, że pojawiły się po pierwszym wielkim grzmocie wraz z roślinami, zwięrzętami i przed manną. Niestety ziemianie byli niegodziwi i Stwórca zesłał na nich karę: uczulenie. Ludzie padali jeden po drugim, aż w końcu tylko dwoje zostało przy życiu: Adam i Ewa. Bóg, aby zapobiec ich śmierci, oczyścił cały wszechświat z orzechów arachidowych i na Ziemi stworzył dla Adama i Ewy Raj, w którym wszystkiego było pod dostatkiem. Stworzył tam także krzak orzecha arachidowego i rzekł do Adama i Ewy w te słowa:

Jezus zbawiający świat od orzecha arachidowego

Możecie tu zrywać i zjadać owoce z drzew i krzewów wszelakich. Jednak jednego wam nie wolno... Widzicie ten krzak po prawej? To krzak orzecha arachidowego! Orzechów z niego kosztować wam nie wolno, albowiem spotka was sroga kara!

Adam jednak za wszelką cenę chciał poznać smak orzecha arachidowego. Pewnego dnia nie wytrzymał i zjadł orzech z krzaka. Nastała ciemność, przybył Bóg i rzekł:

Adamie! Zjadłeś orzecha arachidowego. Za 5 minut powinieneś umrzeć, bo... Masz uczulenie na te orzechy! Jednak to byłoby bez sensu, bo jesteś jedynym mężczyzną na Ziemi. Przywrócę ci więc życie, ale to nie znaczy, że nie spotka cię kara za ten czyn! Świat zostanie przywrócony do stanu poprzedniego. Znów wszystko będzie składało się z orzecha ziemnego i nie poznasz już żadnego innego smaku, zapachu ni koloru, jak smak, zapach i kolor tego właśnie przeklętego orzecha! Ot co!

I tak świat miliardy lat był jednym wielkim orzechem, aż pojawił się Jezus – syn Boży, który zbawił świat. Rzekł wtedy:

Nie martwcie się! Ja jestem waszym zbawcą i zbawię was od orzecha arachidowego.

Ludzie jednak mu nie uwierzyli i ukrzyżowali go. Gdy Jezus umierał krzyknął:

Wybacz im Ojcze! Mimo iż tak okrutnie mnie potraktowali, zbawię ich od orzecha arachidowego.


Skład artykułu: Białe tło (40%), tekst (20%),
toolbar (20%), grafiki (15%), kod HTML (5%).
Może zawierać śladowe ilości soi i orzechów arachidowych.