Jajecznica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To tylko kilka jajek, odrobina masła, czasem trochę mięsa, a szczęście niebiańskie

Jajecznica jest, zaraz obok kanapek z serem żółtym, jednym z podstawowych pokarmów samotnego mężczyzny. Gdyby nie wynalezienie jajecznicy, męska populacja na Ziemi drastycznie by spadła z powodu wielkiej klęski głodu.

Wynalezienie jajecznicy[edytuj • edytuj kod]

Jajecznica została wynaleziona we wczesnej erze kamienia łupanego przez Freda Flinstone'a. Pierwsza jajecznica w historii powstała gdy Fred wracający ze sklepu z jajkami brontozaura potknął się, wtedy jajka wypadły mu z torby i roztrzaskały się na rozgrzanym od słońca kamieniu. Jakież było zdziwienie Freda gdy jajko pod wpływem ciepła zaczęło zmieniać konsystencję, przerażony już Flinstone chwycił za jakiś patyk i próbował odratować jajko z kamienia. Mimo usilnych prób, Fred tylko wymieszał ścięte już lekko jajko, wtedy też poczuł woń jajecznicy, nie mógł się jej oprzeć i wbrew zdrowemu rozsądkowi spróbował tego czegoś.

Fred nie wiedział jeszcze jak wielkiego odkrycia dokonał, nadal eksperymentował z jajkami chcąc stworzyć przepis na idealną jajecznicę.

Jajecznica dzisiaj[edytuj • edytuj kod]

Do dzisiejszego dnia ludzie eksperymentują z różnymi składnikami aby stworzyć tę perfekcyjną jajecznicę. Do pracy nad tym zagadnieniem zostały zaprzęgnięte największe superkomputery tego świata, jak na razie, wiemy że w składzie jajecznicy muszą być zawarte jajka.

Uwaga! Nie mogą to być jajka ssaków, po zrobieniu takiej jajecznicy prędzej puścimy pawia niż dociekniemy tajemnicy idealnej jajecznicy.

Inne fakty[edytuj • edytuj kod]

Wielu naukowców podejrzewa, że mitycznym pokarmem bogów – ambrozją, była właśnie jajecznica z odpowiednio dobranymi składnikami.
Wielkim odkryciem jest także to, że jajecznica niweluje skutki kaca, naukowcy nie wiedzą nadal dlaczego ale badania trwają.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]