FotoŁowca 2021 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2021! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Śniadanie angielskie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tradycyjnie śniadanie angielskie składa się ze smażonych jajek, smażonych pomidorów, smażonych kiełbasek, smażonej fasoli, smażonego chleba, smażonej zastawy, smażonego soku, smażonego talerza, smażonego stołu, smażonego widelca i noża, oraz jeszcze smażonej kawy. Smażonego!

To śniadanie jest angielskie.

Capitain Obvious o angielskim śniadaniu

Mmm… Jaki pyszny bekon, jak wspaniale komponuje się z fasolką i jajecznicą…

Turysta o angielskim śniadaniu

Oh, no! Bacon, beans and scrambled eggs again!

Anglik o angielskim śniadaniu

Śniadanie angielskie (ang. English breakfast) – podstawowy i jedyny w miarę sensowny posiłek na Wyspach Brytyjskich, część kuchni angielskiej, jedna z czterech brytyjskich klęsk żywiołowych – pozostałe to lunch, obiad i kolacja.

Na typowe śniadanie angielskie składają się: jajko smażone, dwa lub trzy wałki wykonane z niewiadomego surowca, przypominające wyglądem kiełbasę, słodka fasolka w mdłym sosie, rzekomo pomidorowym, gotowany pomidor bez soli, wysmażony na wiór boczek oraz grzanka z masłem.

Chemicznie ujmując, śniadanie składa się z 90% tłuszczu, 5% białka oraz 0,01% soli. Sól zredukowano w potrawach brytyjskich w ramach walki z ogólnonarodową otyłością.

Wiedząc, że to jedyny w miarę wartościowy posiłek w Wielkiej Brytanii, wiele knajp i pubów serwuje śniadanie cały dzień, co określają elegancko all day breakfast. Rodzi to nie do końca nieuzasadnione podejrzenia, że Anglicy odżywiają się wyłącznie śniadaniem.

Jest także jednym z głównych powodów, dla których Anglicy są tak zdolnymi kolonizatorami. Typowy Anglik, po zjedzeniu angielskiego śniadania, spojrzeniu na typową angielską żonę i wyjrzeniu za okno, a w efekcie zobaczeniu typowej angielskiej pogody, ma ochotę tylko na wyjście z domu i krzewienie cywilizacji za morzem.

Według angielskiego programu Brainiac, śniadanie angielskie jest najlepszym lekarstwem na porannego kaca.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]