Ryż

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Filozofia ryżu

Ryż – kolejny dowód na to, że wódkę można zrobić ze wszystkiego.

Hodowany głównie w Chinach, mało wymagający – pije mleko i je chleb ze smalcem, a rośnie na krzewach w 100-gramowych woreczkach (pakowanych przez producentów do kartoników po cztery sztuki).

Znacznym sukcesem mogą pochwalić się czescy naukowcy, którym udało się wyhodować ryż w „varnych saczkach”. Niestety, ze względu na fakt, iż wynalazek ten nie wniósł nic nowego do zagadnienia uzyskiwania z ryżu wódki, został przez środowiska naukowe wyśmiany.

Ryż można także kupić u Marka K., pseudonim „Żółtek”. Jest on bardzo blisko spokrewniony z Chińczykami i sprowadza wszystko, co się da. Jego plantacje ryżu są najwyższej jakości, gdyż hoduje je u siebie w domu.

Ryż stał się inspiracją do nakręcenia wielu filmów, np. chińskiego melodramatu pt. „Ostatni worek ryżu”.

Ważną rolę w nowoczesnym przemyśle elektronicznym pełni szczytowe osiągnięcie kambodżańskich naukowców - soczewki do napędów CD / DVD będące genetycznie zmodyfikowanym ryżem. Ryż jest także podstawowym składnikiem ekranów plazmowych, a jego izotop ryż-6 służy do spowalniania reakcji jądrowych. Chiński program kosmiczny w odróżnieniu od amerykańskiego do napędu swoich rakiet używa ryżu.

Nazwa Ryż powstała w wyniku skrócenia imienia Ryszard.

Głównym zastosowaniem ryżu jest tworzenie wielkich obrazów Mao Tsetunga układając ziarenka ryżu różnego koloru wokół siebie. Z tego też powodu Chiny mogły się tak rozwinąć gdyż aby ułożyc jeden obraz trzeba zatrudnić milion i ćwiartkę małych chińczyków na okres dwanaście i pół lat.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]