Dżem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Typowy dżem
Jeden z głównych składników

Tylko w dżemie siła drzemie!

Jan Kochanowski o dżemie

Smaruj dżemorem!

Kolejny, durny mem

Dżem – międzygalaktyczny przetwór, posiadający niepowtarzalny smak. Jest sporządzany z naturalnych odpadów, owoców. Produkowany naturalną metodą posiada niezwykłe właściwości lecznicze, które znane są niestety tylko uzdrowionym osobom. Smakuje także znakomicie bez niczego. Resztki składników użytych do wyrobu dżemu zostają później przetwarzane i używane ponownie, do wyrobu następnych.

Dawkowanie[edytuj • edytuj kod]

Przedawkowanie dżemu najczęściej występuje u schizofreników, którzy znani są z tego, że po dżemie mają stany euforyczne. Niektórzy nawet są przekonani, że dżem jest lepszy od ganji, ale narkomani nadal zostają przy maryśce. Pierwsze objawy przedawkowania to mocne skurcze pęcherza pławnego i dziąseł wywołujące mocny ból w okolicach nosa. Po około 3 miesiącach cierpień pojawiają się inne objawy takie jak: zgony, łaskotanie pod pachą, katar, zatwardzenie. Leczenie zatrucia dżemem jest bardzo proste, wystarczy odwiedzić toaletę w celu wypróżnienia się. Ważnym aspektem leczenia jest wycieranie się miękkim papierem toaletowym. Medycyna niekonwencjonalna radzi defekację poprzedzić modlitwą.

Kult dżemu[edytuj • edytuj kod]

Dżem w niektórych krajach takich jak Kambodża i Mongolia jest otoczony czcią. Słynnymi czcicielami dżemu są muzycy z zespołu Dżem, którzy poniekąd są fanatykami. Ich największym przebojem jest piosenka o takim tekście:

Dżem, dżem
Rano i wieczorem
Dżem, dżem
W środę i we wtorek
Dżem, dżem
Po nocach mi się śni, aha
I jemy go i ja, i ty, i my, wy, oni wszyscy razem dżem!

Piosenkę tą rozchwytali harcerze, którzy do dzisiaj śpiewają ten stary przebój.

Znani raperzy dzięki temu przysmakowi uzyskują flow, między innymi Niekryty Krytyk.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]