Ogórek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ogórek w stanie surowym, stan bardzo dobry, garażowany, nie bity

Ogórekroślina jednoroczna, dyniowata, jeden z najpopularniejszych owoców. Posiada szerokie zastosowanie: jako element wieńczący kanapkę, do szeroko rozumianej samoobrony lub sprowadzania doznań erotycznych. Rodzaje ogórków:

  • w zależności od wielkości: mały, duży, średni,
  • w zależności od koloru: żółty, zielony,
  • w zależności od sposobu przetworzenia: kiszony, w occie, albo po prostu zwykły ogór.

Cechy rozpoznawcze: zwykle zielony, długi, wąski, z ogonkiem, maleńkie wypustki, nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, dobry na przegrychę, poprawia samopoczucie, konsumpcja jest procesem nie wymagającym szczególnych zdolności, należy jedynie pamiętać, że stosuje się go doustnie. Niestety niektóre kobiety używają go do innych celów prócz konsumpcji.

Kontrowersje[edytuj • edytuj kod]

Według najnowszych badań ta mityczna roślina pojawia się w wielu legendach i podaniach, jednak jej istnienie nigdy nie zostało naukowo potwierdzone. Jest on także bohaterem jednego z największych spisków w historii, tzn. Spisku Ogórkowego, kiedy to przywódcy największych państw świata na IV Ogólnoruskim Zjeździe Klubu Przyjaciół Ogórków, ustalili że dla dobra ludzkości wyhodowany zostanie twór podobny do ogórka, aczkolwiek ogórkiem nie będący (prawdopodobnie była to genetycznie zmutowana cukinia). Prawda wyszła na jaw dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych, jednak do dziś wśród prymitywnych struktur społecznych wschodniej Europy i Azji panuje przekonanie że ów ogórek istnieje. W wielu krajach działają już fundacje mające na celu ostateczne zdementowanie mitu, lecz odsetek ludzi wierzących w ogórki jest nadal bardzo duży. Według statystyk przygotowanych przez Światowe Biuro Walki z Ogórkaryzacją wynika że w Polsce wynosi on około 90 %, największy udział mają tu mieszkańcy małych wiosek takich jak Wrocław, WarszawaLublin, Zielona Góra i Barlinek.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Ogórki najwyższej jakości znajdują się w Awanturze o kasę. Aby je zdobyć, należy najpierw dojść do finału, potem za każdym zakręceniem koła fortuny kategorii jest 3/31 szansy, że wypadnie kategoria „Czarna skrzynia”. Gdy już wypadnie, należy dać więcej niż przeciwnicy, i potem liczyć na to, że akurat wypadnie ogórek kiszony. Takie ogórki są najlepsze na świecie, bo potrafią kosztować kilka tysięcy złotych. To dlatego do programu zjeżdżają się koneserzy z całego świata. Zwykle występują jako zieloni, gdyż sami są zieloni z pytań.
  • Owoc ogórka jest również spożywany wspólnie przez grupy bliskich sobie osób na znak przyjaźni.
  • W połączeniu z mlekiem da niespodziankę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]