Mały Książę (postać)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ośmiolatek w dziwnym stroju lata z mieczem po kosmosie. Jednak to Francuzi wymyślili anime!

Mały Książę – nieletni kosmita zamieszkujący ciasną niczym kawalerka twojej cioci planetoidę B-612. Za pomocą swoich ponadprzeciętnych zdolności transportowych najprawdopodobniej do dzisiaj nie daje złapać się kuratorom do domu dziecka[1], przemierzając międzygalaktyczne drogi w poszukiwaniu produktów spożywczych, żeby nie musieć jeść baraniny.

Charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Będąc pochłoniętym głębią swoich poetyckich dylematów pokroju kwestii dlaczego róże mają kolce i czemu nie ma róży bez ognia, ignoruje sprawy życia i śmierci, tj. malejącą w drastycznym tempie ilość wody pitnej.

Niewysokie, szczupłe ciało obdarzonego specyficznym głosem niebieskookiego blondyna pokrywają szaty mistyczne i schludne niczym u czarodzieja ze szkolnego przedstawienia w drugiej klasie podstawówki. Z tą różnicą, że zostały one niewątpliwie lepiej skrojone.

Mały Książę to jednym słowem pytajnik. Można go ochrzcić mianem Pana Zagadki, głównie dlatego, że to on sam owe łamigłówki tworzy. To ten typ, który podchodzi w najmniej odpowiednim momencie, zadając kompletnie wyrwane z kontekstu pytanie[2].

Najbardziej pokrewnym mu jest Werter. Obaj są bardzo emocjonalni, dużo rozmyślają, a także uszczęśliwiają przechodniów swoimi głębokimi refleksjami. Koniec końców obaj popełniają samobójstwo z miłości… Tyle, że Werter jest dorosłym facetem, a Mały Książę zabija się w wieku około ośmiu lat, ponieważ zakochał się w kwiatku. To dobitnie pokazuje, jak bardzo niedofinansowana jest psychiatria dziecięca.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. A w tym do szkoły, skubany
  2. Masz szluga?