Lody

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Może lodzika?

Typowy podrywacz zapraszający dziewczynę na randkę

Czy może pani mi zrobić loda za 2 zł (z VAT)? Żonie też.

Pewien facet do kobiety pracującej w budce z lodami

Jak kupisz mi jeansy, to zrobię ci loda.

Kobieta z Ultra Mix'u do pewnego faceta o lodzie

Czy te lody są świeże, czy z zamrażarki?

Magda Gessler o lodach

Lody – bardzo śmieszny deser z rodziny homogenizowanych. Na świecie występuje wiele ras lodów różniących się smakiem, kształtem, wielkością i budową ciała.

Śmieszność deseru objawia się dość dziwnie, po prostu każdy się od razu śmieje, bądź ma jakiś dziwny uśmieszek, słysząc coś o lodach, sprawdźcie sami. Wystarczy w towarzystwie zaproponować wypad na lody albo coś w tym stylu i nie obejdzie się bez śmiechów. Nie rozumiem tego...

Lody z racji powinowactwa z mlekiem są blisko spokrewnione z rodziną homogenizowanych. Niektórzy naukowcy podejrzewają, że lody są podgatunkiem jogurtu, tylko przystosowanym do życia w jeszcze zimniejszym klimacie. Jednak ta teoria przyjmowana jest z dużym sceptycyzmem. Większe osobniki posiadają pancerz bardzo podobny tego spotykanego wśród jogurtów, oczywiście pancerz lodów jest większy i mocniejszy, gdyż są one większe gabarytowo. Mniejsze osobniki nie mają takiej ochrony, najczęściej okrywa je cienka kolorowa skóra, aczkolwiek jest ona bardzo wytrzymała w stosunku do swojej grubości.

Niektóre mniejsze osobniki posiadają również swego rodzaju sztywne żądło wystające z tylnej części ciała, strukturą przypomina drewno i najczęściej ma kształt lekko zaokrąglonego, płaskiego patyczka. Wśród małych lodów występuje także słaby wierzchni pancerzyk przypominający czekoladę (chociaż niektórzy naukowcy twierdzą, że to jest czekolada) pełni on rolę szkieletu zewnętrznego.
Istnieje też inna rasa lodów, mianowicie w kształcie stożka. Mają one skórę podobną do innych małych ras lodów, ale dodatkowo pod nią mają pancerzyk o strukturze wafla zapewniający dodatkową ochronę przed drapieżnikami. Mutacją lodów stożkowych (często nazywanymi rożkami) są prostokątne lody osłonięte ze strony brzusznej i grzbietowej pancerzykiem waflowym.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]