Amerykanie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Flaga amerykańska – każdy Amerykanin ma ją na podwórzu, skarpetach lub wycieraczce, mało który wie co oznaczają te dziwne trójkolorowe szlaczki
Amerykanin – wizja artysty

Jest yyy, są stany ameryki. California, Chicago, Waszyngtoon, Hawaajee, eee Nowy Joork, Teekssaas, yyy, chrzanić to!

Amerykanin zapytany o podział admininstracyjny[1] USA

Amerykanie – pojęcie, które w praktyce nie istnieje, bo wszyscy Amerykanie to imigranci. W teorii ci właśnie imigranci to Amerykanie.

Amerykanów dzielimy na pływających w luksusach grubasów-elegantów oraz inne grupy: czarnych braci, wiejskich miłośników country i sławnych lansiarzy (celebrities). Właściwie czarni bracia, wiejscy miłośnicy country i celebrities też są grubasami-elegantami (lub to tuszują), dlatego w zasadzie Amerykanie nie są wcale dzieleni. Dzielić umieją tylko ich naukowcy – i to przez zero!

Filozofia emigracji[edytuj]

Emigracja – wspólna racja. I ja mogę być Amerykaninem!

Bycie (stanie się) Amerykaninem jest oparte na prostej filozofii będącej ciągiem przyczynowo-skutkowym. Przykłady:

  • jestem Niemcem – jadę odwiedzić rodzinę, zostaję – jestem Amerykaninem.
  • jestem Polakiem – nęka mnie bieda, wyjeżdżam – jestem bogatym Amerykaninem.
  • jestem Meksykaninem – ściga mnie prawo, wyjeżdżam – jestem przykładnym Amerykaninem.
  • jestem biedną Kubanką – wychodzę za zamożnego Amerykanina – jestem zamożną Amerykanką.

Słowo „Amerykanin” (czy, jak mawiają niektórzy, „Amerykan”) jest kłamliwe jak kiełbasy przedwyborcze. Rdzenni mieszkańcy USA – Indianie, łapią się za głowy słysząc, że ten Czech i tamten Żyd obok mieli biednie, chłodno i głodno, wyjechali do Ameryki, nażarli się jak głupi, dorobili dwóch willi i czterech samochodów osobistych i mówią o sobie „Amerykanie”.

Cechy zewnętrzne[edytuj]

Dzieci amerykańskiej piękności

Przyjeżdżając do USA jako Polak jesteś czysty, schludny, dobrze ubrany, pachnący może i tanimi, ale nie najgorszymi perfumami. Obcując pod szyldem „Amerykanin” możesz się pławić w luksusach, jeszcze lepiej ubierać, lansić, cynić i wozić, ale przesiąkniesz samoopalaczem i tanią musztardą, utytłasz wodnistym ketchupem oraz zaczniesz ohydnie cuchnąć smogiem, tynkiem lub olejem z trzydziestego pierwszego tłoczenia.

Najważniejszą cechą zewnętrzną Amerykanów (ale i Amerykanek) jest otyłość. Jakby nie było to w Ameryce odkryto pierwszego przejedzonego Murzyna.

Kwestia głupoty[edytuj]

Amerykanie nie są przecież tacy głupi!

Potwierdzono naukowo, że iloraz inteligencji spada wprost proporcjonalnie do czasu przebywania w Stanach Zjednoczonych. Nie od dziś wiadomo, że Amerykanie nie słyną z bystrości, ale jeśli nade wszystko cenisz inteligencję swoją i swoich rodaków oraz myślisz, że kraj twojego urodzenia jest tym idealnym – wyjdź na ulicę z sondą pod tytułem w którym miesiącu obchodzimy święto Konstytucji 3 Maja. Przyuważ, że wyniki będą bardziej amerykańskie, niż przypuszczałeś. Po Amerykańsku Biały Dom to Barak Obamy, a Waszyngton to Baraki Obamy od MC.

Język[edytuj]

Specjalny dialekt języka angielskiego używany przez Amerykan to głównie przeplatane ze sobą wyrazy „fuck”, „shit”, „motherfucker” oraz „bitch”.

W przeciwieństwie do Polaków Amerykanie często je wykorzystują w kulturze (lub jej braku) masowej. O zdecydowanej cenzurze w Polsce może świadczyć przykładowy zwrot „fuck you” tłumaczony przez polskich lektorów jako „o kurczę”, „odejdź”, „nie chcę cię znać” lub „od początku cię zdradzałam”.

Poczucie humoru[edytuj]

Z czego zrywają boki otyli Amerykanie? Z Uncyclopedii. Co jest jednym z najczęstszych zjawisk zachodzących tam? Tworzenie nic nie znaczących list. Żeby wyjaśnić jak to działa, o co w tym biega i z czym to się je – przykład poniżej:

Lista rzeczy, z których śmieją się Amerykanie:

Jesteś Amerykaninem, śmiej się z Polaków!
Jesteś Amerykaninem, śmiej się z Żydów!

Kuchnia[edytuj]

Według samych Amerykanów podstawą są hot-dogi, hamburgery, cheeseburgery i fishburgery. Można też zakosztować w tradycyjnych babcinych przesolonych frytkach, zapiekankach i sałatkach mięsnych. Polewają makaron z zupy ekspresowej keczupem, nazywając takie danie spaghetti. Filarami każdej kuchni jest olej wielokrotnego użytku, najlepiej samochodowy. Każdy każdą pierwszą lepszą kanapczynę doprawia zasiedmiomorskimi przyprawami i popija herbatą odchudzającą lub mlekiem w proszku, które jest serwowane do każdego szkolnego posiłku.

Zobacz też[edytuj]

  • Co to za słowo?!