Czesi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Czeski samochód z oryginalną rejestracją

Czesi (Pepíky, Knedlíky, Havránky) – naród żyjący pod Polską, który mówi wyjątkowo śmiesznym językiem i nie ma Boga w sercu.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Józef Szwejk / Josef Švejk

Przeciętny Czech nosi charakterystyczną fryzurę cechującą się krótkim strzyżeniem przednim i długim tylnym. Czeskie dziewczyny (holky lub dívky) są niedostępne dla obcokrajowców, ponieważ wyżej wspomniana fryzura jest wpajanym im od małego fetyszem. Standardowym elementem ubioru Czechów są sandały. Wzorem stylizacji dla każdego szanującego się Czecha jest wokalista jego ulubionego zespołu grającego czeskiego rocka.

Sport[edytuj • edytuj kod]

Czesi grają w hokeja, ale ostatnio coraz gorzej im to wychodzi. Innymi ulubionymi narodowymi rozrywkami Czechów są: gromadne oglądanie Krecika, poddawanie się najeźdźcom i wyrzucanie różnych rzeczy i ludzi przez okna (tzw. defenestracje) – na ulicy koczują wtedy Cyganie, zbierając wyrzucone dobra.

Kuchnia[edytuj • edytuj kod]

Czeska kuchnia jest bardzo urozmaicona, mianowicie składa się z knedlików (knedlíčky, czyli miękkie, śmierdzące spaloną mąką parzaki) w różnych sosach, które dla zabicia smaku popijane są z reguły niedobrym piwem.

101% piwo czeskie

Piwo[edytuj • edytuj kod]

Przeciętny Czech pije piwo, którym chełpi się na całym świecie, a które tak naprawdę jest niedobre, bo ma 2% alkoholu. Piwo czeskie jest tak słabe dlatego, że Czesi boją się, że się upiją. A boją się, bo boją się wszystkiego i wszystkich – w szczególności Niemców.

Smażony Ser[edytuj • edytuj kod]

Roztopiony kawał sera, w panierce do złudzenia przypominający smacznego kotleta. Rozpływa się w ustach, trudno go przełknąć, więc jest idealny do uduszenia się. Trzeba śpieszyć się z konsumpcją, ponieważ bardzo szybko twardnieje z zimna do twardości stali. Nikt nie wie czemu obcokrajowcy tak się nim zajadają, może dlatego że smażony ser robiony w domu nigdy nie wychodzi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]