Słowacja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ciemność! Widzę ciemność!

Jarosław Kaczyński przelatując nad Słowacją

Czarna dziura Europy

Sekretarz Stanu USA Madelaine Albright o Słowacji

Górne Węgry Słowacja – piękna, mała kraina granicząca z Polską. Posiada piękne góry, morza i lasy. Stolicą Słowacji jest Preszburg (inaczej zwany Preszburgerem albo Gratislavą). Preszburg to tak naprawdę jedna z biedniejszych i bardzo oddalonych dzielnic Wiednia. Wszyscy od zawsze mówili na Preszburg – Preszburg, ale Słowacy wymyślili sobie inną nazwę i nakazali nazywać swoją stolicę Bratysława. W Bratysławie stoi pomnik Napoleona Bonaparte. Jedyną zasługą Napoleona dla Bratysławy, było to, że rozkazał ostrzelać to miasto z artylerii.

Trudno mówić więc wobec współczesnej sytuacji geopolitycznej o Słowacji (Słowenii). Jednak w latach 2005 i 2006, Laszlo Gulasz odkrył Słowację (Słowenię) na nowo i się okazało, że: nie dość, że doskonale rozwija się gospodarczo, to jeszcze na dodatek graniczy z samym stanem Poland, za górami, i za lasami! Super, czyż nie?

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

Wszyscy Słowacy to tak naprawdę separatystyczni Polacy, ale nie trzeba się martwić. Jak mówi minister Rom(ek) weźmiemy Słowację przez zasiedzenie. Krainą autonomiczną Słowacji (Słowenii) jest Słowacki Wychód, gdzie w swoich pałacach żyje mityczny romski lud.

Dwoma najsłynniejszymi i jedynymi znanymi Słowakami w historii są: Jan Mucha (bramkarz klubu Legia Warszawa/Evertonu) i książę Jerzy II Rakoczy. Ten pierwszy wykopał ze swoimi kompanami reprezentację Polski w piłce nożnej z Mundialu 2010, pokazując naszym jak gra się w piłkę już w eliminacjach. Ten drugi (według niektórych był Siedmiogrodzianinem, ale to nieważne) przeprowadził najbardziej bezsensowny najazd na Rzeczpospolitą w historii Polski – w roku 1657. Najechał nas, spalił parę miast, okradł parę kościołów, pogwałcił parę kobiet, a gdy hasał sobie w Polsce, nasi Hetmani jak huragan przetoczyli się przez Państwo Rakoczego, paląc i niszcząc je zupełnie. Sam Rakoczy, po tym jak przestał się upijać do nieprzytomności nagle uświadomił sobie, że wdepnął w niezłe gówno (takie brzydkie słowo) i zaczął uciekać z Polski. Miał jednak pecha, spotkał bowiem na swojej drodze Tatarów, którzy 3/4 jego armii wzięli sobie w jasyr. Sam Rakoczy w ostatnich łachmanach cudem wrócił do kraju, ale tam spotkał go kolejny pech gdy został zrzucony z tronu przez sułtana tureckiego.

Znanym Słowakiem jest jeszcze jeden z filmu CK Dezerterzy, gdy uciekał jako „dezerter jako Żyd”. Ale jego dane personalne są dla wszystkich tajemnicą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: