Słowacja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słowacja (a nie Słowenia!)
Flaga Słowacja-Słowenia.jpg
Flaga Słowacji… czy tam Słowenii
Stolica ta, co z Bratem jest sławna
Ludność Cyganie (parę milionów)
Język urzędowy słowacki
Ustrój demokracja
Religia katolicyzm
Waluta gruz
 
Uzdrowienie Cygana na Słowacji

Ciemność! Widzę ciemność!

Jarosław Kaczyński przelatując nad Słowacją

Górne Węgry Słowacja – piękna, mała kraina granicząca z Polską. Posiada piękne góry, morza i lasy. Stolicą Słowacji jest Preszburg (inaczej zwany Preszburgerem albo Gratislavą). Preszburg to tak naprawdę jedna z biedniejszych i bardzo oddalonych dzielnic Wiednia. Wszyscy od zawsze mówili na Preszburg – Preszburg, ale Słowacy wymyślili sobie inną nazwę i nakazali nazywać swoją stolicę Bratysława. W Bratysławie stoi pomnik Napoleona Bonaparte. Jedyną zasługą Napoleona dla Bratysławy, było to, że rozkazał ostrzelać to miasto artylerii.

Trudno mówić więc wobec współczesnej sytuacji geopolitycznej o Słowacji (Słowenii). Jednak w latach 2005 i 2006, Laszlo Gulasz odkrył Słowację (Słowenię) na nowo i się okazało, że: nie dość, że doskonale rozwija się gospodarczo, to jeszcze na dodatek graniczy z samym stanem Poland, za górami, i za lasami! Super, czyż nie?

Mieszkańcy[edytuj]

Wszyscy Słowacy to tak naprawdę separatystyczni Polacy, ale nie trzeba się martwić. Jak mówi minister Rom(ek) weźmiemy Słowację przez zasiedzenie. Krainą autonomiczną Słowacji (Słowenii) jest Słowacki Wychód, gdzie w swoich pałacach żyje mityczny romski lud.

Dwoma najsłynniejszymi i jedynymi znanymi Słowakami w historii są: Jan Mucha (bramkarz klubu Legia Warszawa/Evertonu) i książę Jerzy II Rakoczy. Ten pierwszy wykopał ze swoimi kompanami reprezentację Polski w piłce nożnej z Mundialu 2010, pokazując naszym jak gra się w piłkę już w eliminacjach. Ten drugi (według niektórych był Siedmiogrodzianinem, ale to nieważne) przeprowadził najbardziej bezsensowny najazd na Rzeczpospolitą w historii Polski – w roku 1657. Najechał nas, spalił parę miast, okradł parę kościołów, pogwałcił parę kobiet, a gdy hasał sobie w Polsce, nasi Hetmani jak huragan przetoczyli się przez Państwo Rakoczego, paląc i niszcząc je zupełnie. Sam Rakoczy, po tym jak przestał się upijać do nieprzytomności nagle uświadomił sobie, że wdepnął w niezłe gówno (takie brzydkie słowo) i zaczął uciekać z Polski. Miał jednak pecha, spotkał bowiem na swojej drodze Tatarów, którzy 3/4 jego armii wzięli sobie w jasyr. Sam Rakoczy w ostatnich łachmanach cudem wrócił do kraju, ale tam spotkał go kolejny pech gdy został zrzucony z tronu przez sułtana tureckiego.

Znanym Słowakiem jest jeszcze jeden z filmu CK Dezerterzy, gdy uciekał jako „dezerter jako Żyd”. Ale jego dane personalne są dla wszystkich tajemnicą.


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.