Oto odświeżona Nonsensopedia! Tekst rozjeżdżał się na dużym monitorze? Teraz to przeszłość! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

Andora

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Andora – Mały kraj w Pirenejach, wepchany między Francje i Hiszpanie.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Andora to dziwaczne państwo powstałe przez bardzo ogromny przypadek. Ktoś[1] chciał zdobyć władzę nad światem, ten ktoś miał psy, które wykonywały jego polecenia i między innymi nosiły mu wódkę wodę. Wracając jednak do historii, ten ktoś wziął długopis i szkicował... a może teraz ty spróbujesz? Weź ołówek, długopis, cokolwiek i szkicuj, jeśli ołówek się złamie, zaostrz go. Zrób kółko. Nie wygląda jak kółko? To nawet lepiej. Teraz kredkę weź, jak nie masz, to długopis, ołówek. Zamaluj kółko, zaznacz kropkę na górze i napisz co chcesz, na przykład "Kij Bejsbolowy" lub "Papuga-Papużka". No to już ¾ sukcesu. Teraz strzep fragmenty ołówka. Jeśli wyszła ci Andora to przykro mi, przygoda skończona. Popatrz na to uważnie. Kogut ci wyje za oknem? Walnij go poduszką. Wracając do historii- ten ktoś szkicował mapy, kółko jakieś mu się pokoślawiło i tak zostało. Co rysował? Dzisiejszą Andorę. A może było inaczej?

Ważne wydarzenia z historii Andory[edytuj • edytuj kod]

Strohballen.gif

Ustrój[edytuj • edytuj kod]

Andora posiada bardzo ciekawy ustrój, gdyż krajem rządzą dwaj współksiążeta. Są to: każdy kolejny biskup Rzymu katalońskiej diecezji Urgel oraz każdy kolejny król prezydent Francji.

Przypisy

  1. On chyba miał jakieś nazwisko...