Albania

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Medal.svg

Republika Albanii (z arab. Al Bania – głowa) – jedna z największych teorii spiskowych świata stworzona w pierwszych wiekach naszej ery przez historyków i kronikarzy. Wmawiane jest nam to, że Albania to państwo europejskie, jednak my znamy szczerą prawdę. ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!

Teoria spiskowa[edytuj • edytuj kod]

Według najściślej strzeżonych tajemnic NATO Albania nie istnieje. Nonsensopedia – jako jedna z niewielu liczących się instytucji naukowych na świecie – nie dała się nabrać na teorię spiskową przygotowaną przez masońskie siły stojących u władzy. Poza Nonsensopedią prawie cały świat nadal naiwnie wierzy w istnienie Albanii.

Pewnie ciągle uważasz, że Albania istnieje? Udowodniłeś kiedyś solidnie, że aktualna informacja podawana jest właśnie z tego, a nie innego miejsca? Byłeś tam kiedyś, znasz kogoś kto był? Znasz jakiegoś Albańczyka? Nie – Albanii nie ma, Albania nie istnieje.

Wszystko działa na zasadzie fenomenu podobnego do Henryka Batuty. Spisek jest bardzo dobrze przygotowany – fałszywe mapy, szerokości i długości geograficzne, notki w encyklopediach i podręcznikach. Media należące do układu od dziecka karmią nas papką z paroma niby-albańskimi wyrazami (Tirana – fikcyjna stolica państwa; Kosowo – państwo przygotowane przez twórców spisku, by przekonać nas o istnieniu Albańczyków), by utwierdzić nas w przekonaniu, że coś wiemy o Albanii, więc ona pewnie istnieje. Specjalne służby wysyłają nawet w świat agentów udających Albańczyków, by pogłębiać tę fikcję. Spotkałeś kiedyś jednego z nich? Przyjrzyj mu się dobrze. Albańczyków często grają mieszkańcy Bałkanów, łatwi do rozpoznania.

Cała ta mistyfikacja staje się dla nas jasna w chwili, kiedy zrozumiemy, że Albania nie istnieje – jest tylko wymysłem. Wówczas zrozumiemy, że wszelkie pseudodowody są oszustwem – nie mogą dowodzić istnienia Albanii, bo przecież ona nie istnieje.

Przyczyny powstania teorii[edytuj • edytuj kod]

Nie wiadomo, po co wymyślono teorię o istnieniu Albanii. Szacuje się, że w jednym z miejsc, gdzie domniemana Albania miałaby się znajdować (zachodnia Serbia; patrz mapa poniżej) znaleźć można poufne informacje o amerykańskiej Strefie 51, a samo zmyślenie Albanii powstało, by odjąć miejscu tajemniczości i zniechęcić do zastanowienia się nad przechowywanymi tam dowodami.

Kolejna teoria jest podobna – według niej teoria spiskowa o istnieniu Albanii i budowanie całej otoczki wokół państwa, które nie istnieje powstało, aby na terenach zachodniej Serbii w spokoju i izolacji od świata mogli żyć m.in. Elvis Presley, Marilyn Monroe, Tupac Shakur, Adolf Hitler, Michael Jackson powszechnie – niesłusznie – uznani za zmarłych. Motyw ten użyto również w serii Harry Potter gdzie ponoć Lord Voldemort ukrywa się w Albanii.

Nasze potwierdzone źródła donoszą, iż prawdopodobne jest istnienie tzw. polis (miasta-państwa), które, aby pozostać niewykryte, stworzyło fikcyjny kraj znany jako Albania. Odciąga on potencjalnych łowców sensacji od faktycznej lokacji tegoż polis. Znajduje się ono w Polsce, w miejscowości… O nie, Oni tu są…! AAAAA!

Udowodnij istnienie Albanii[edytuj • edytuj kod]

Zdjęcie, które Wikipedia podpisuje jako plażę umiejscowioną w Albanii. W rzeczywistości jest to obraz utworzony za pomocą programu graficznego. Nieautentyczność grafiki zdradza między innymi efekt skopiowania i zmiany kształtu parasoli oraz leżaków.
 1. Czy znasz jakiegoś Albańczyka/Albankę?
 2. Czy znasz kogoś, kto zna jakiegoś Albańczyka/Albankę?
 3. Czy słyszałeś o jakimś Albańczyku/Albance?
 4. Znasz tytuł jakiejkolwiek albańskiej książki?
 5. Czy słyszałeś jakiekolwiek słowo w języku albańskim?
 6. Znasz albańską walutę?
 7. Czy widziałeś kiedyś albańską tablicę rejestracyjną?
 8. Widziałeś jakiekolwiek zdjęcie z Albanii?
 9. Słyszałeś o albańskiej kuchni?
 10. A o albańskiej muzyce?
 11. Znasz numer kierunkowy do Albanii?
 12. A może znasz jakąś albańską firmę?
 13. A jakiś albański film?
 14. Wiesz o jakimś wydarzeniu historycznym dotyczącym Albanii?
 15. Jak ma na imię prezydent Albanii?
 16. To na pewno jest republika?
 17. Skoro tak, to może gdzieś ci się obiło o uszy o jakichś wyborach?
 18. A może to monarchia?
 19. Mają w ogóle króla!?
 20. Widziałeś kiedyś metkę z napisem „Made in Albania”?
 21. Pokaż mi albańskie kodowanie znaków.
 22. Spróbuj wyjechać na wycieczkę do Albanii z biura podróży.
 23. A znasz jakieś albańskie biuro podróży?
 24. Kup gdzieś „Rozmówki albańskie”.
 25. Znajdź na jakimś uniwersytecie instytut filologii albańskiej.
 26. A może nie mówią po albańsku?
 27. Zapytaj kogokolwiek, co wie o Albanii.
 28. Podaj chociaż jednego gracza reprezentacji piłkarskiej Albanii.
 29. A może znasz jakiś albański klub piłkarski (FK Kukësi się nie liczy, przecież widzisz tych podstawionych Brazylijczyków, prawda?)?
 30. W ogóle jakiegokolwiek piłkarza z Albanii? I nie, to, że są w Fifie się nie liczy.
 31. Czy znasz chociaż jeden albański zespół muzyczny?
 32. A jakiegoś albańskiego piosenkarza lub piosenkarkę?
 33. Podaj chociaż jednego albańskiego kompozytora.
 34. Wymień trzy albańskie miasta. I nie próbuj zaglądać do atlasu – tam wszystko jest zafałszowane.
 35. Dobra, wobec tego chociaż dwie albańskie rzeki.
 36. Może znasz jakieś jeziora?
 37. OK, niech będzie – jeden albański zabytek.
 38. A po co powstało Kosowo?
 39. A czy kojarzysz jakieś danie z Albanii?

To chyba mówi samo za siebie.

Wirus albański[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: wirus albański

Wirusem albańskim nazywamy żart, który jest atrapą wirusa komputerowego. Spośród ponad dwustu krajów, w nazwę wirusa wciśnięto Albanię. Dlaczego? Może być to aluzja – fikcyjność wirusa i fikcyjność państwa; niby tak prosta do wychwycenia, ale nierozgrzebana jak dotąd przez poszukiwaczy teorii spiskowych.

Jeśliby zaś wirusa nie pojmować jako dowcip, jest on po prostu kolejnym narzędziem w rękach władz, stworzonym, by nas omamić. Możliwe jest też, że wirus nie istnieje zupełnie tak samo, jak i państwo, a to, co widzisz na swoim wyświetlaczu w monitorze to iluzja optyczna.

Antywirus albański[edytuj • edytuj kod]

Aby uwiarygodnić zagrożenie ze strony wirusa albańskiego, jak i istnienie samej Albanii, zasugerowano produkcję programu antywirusowego produkcji albańskiej. Do internetu dotarły nawet przetłumaczone próbki szkiców światowej propagandy:

W98explo.png
Crystal Clear app virus detected.pngAlbanian Antivirus 0.0.0

Drogi użytkowniku!
Witamy w programie, który pozwoli ci wyeliminować większość zagrożeń związanych z internetem. Niestety, jego twórcy nie dysponują wystarczająco rozwiniętą techniką, aby proces ten był w pełni zautomatyzowany.
Przeprowadź następujące czynności:

 1. Przejrzyj dokładnie zawartość twardego dysku.
 2. Skasuj podejrzane pliki, uprzednio robiąc ich listę, a następnie zapisując ją jako C:/Documents and Settings/All users/Desktop/Raport.txt


Mapy i obrazki[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: