Albania

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Medal.svg
Albania ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!
Lolly.jpg
Wymyślają władców, zmieniają wydarzenia historyczne. Robią wszystko, byśmy uwierzyli
Stolica Tirana ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!
Prezydent Ilir Meta ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!
Hymn ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!
Ludność ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!
Język urzędowy albański ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!
Ustrój republika ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!
Religia islam ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!
Waluta lek (ALL) ALBAŃSKA WALUTA NIE ISTNIEJE!!!
 

Republika Albanii (z arab. Al Bania – głowa) – jedna z największych teorii spiskowych świata stworzona w pierwszych wiekach naszej ery przez historyków i kronikarzy. Albania to domniemane państwo europejskie. ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!

Teoria spiskowa

Według najściślej strzeżonych tajemnic NATO Albania nie istnieje. Nonsensopedia – jako jedna z niewielu liczących się instytucji naukowych na świecie – nie dała się nabrać na teorię spiskową przygotowaną przez masońskie siły stojących u władzy. Poza Nonsensopedią prawie cały świat nadal naiwnie wierzy w istnienie Albanii.

Pewnie ciągle uważasz, że Albania istnieje? Udowodniłeś kiedyś solidnie, że aktualna informacja podawana jest właśnie z tego, a nie innego miejsca? Byłeś tam kiedyś, znasz kogoś kto był? Znasz jakiegoś Albańczyka? Nie – Albanii nie ma, Albania nie istnieje.

Wszystko działa na zasadzie fenomenu podobnego do Henryka Batuty. Spisek jest bardzo dobrze przygotowany – fałszywe mapy, szerokości i długości geograficzne, notki w encyklopediach i podręcznikach. Media należące do układu od dziecka karmią nas papką z paroma niby-albańskimi wyrazami (Tirana – fikcyjna stolica państwa; Kosowo – państwo przygotowane przez twórców spisku, by przekonać nas o istnieniu Albańczyków), by utwierdzić nas w przekonaniu, że coś wiemy o Albanii, więc ona pewnie istnieje. Specjalne służby wysyłają nawet w świat agentów udających Albańczyków, by pogłębiać tę fikcję. Spotkałeś kiedyś jednego z nich?[1] Przyjrzyj mu się dobrze. Albańczyków często grają mieszkańcy Bałkanów, łatwi do rozpoznania.

Cała ta mistyfikacja staje się dla nas jasna w chwili, kiedy zrozumiemy, że Albania nie istnieje – jest tylko wymysłem. Wówczas zrozumiemy, że wszelkie pseudodowody są oszustwem – nie mogą dowodzić istnienia Albanii, bo przecież ona nie istnieje.

Przyczyny powstania teorii

Nie wiadomo, po co wymyślono teorię o istnieniu Albanii. Szacuje się, że w jednym z miejsc, gdzie domniemana Albania miałaby się znajdować (zachodnia Serbia; patrz mapa poniżej) znaleźć można poufne informacje o amerykańskiej Strefie 51, a samo zmyślenie Albanii powstało, by odjąć miejscu tajemniczości i zniechęcić do zastanowienia się nad przechowywanymi tam dowodami.

Kolejna teoria jest podobna – według niej teoria spiskowa o istnieniu Albanii i budowanie całej otoczki wokół państwa, które nie istnieje powstało, aby na terenach zachodniej Serbii w spokoju i izolacji od świata mogli żyć m.in. Elvis Presley, Marilyn Monroe, Tupac Shakur, Adolf Hitler, Michael Jackson powszechnie – niesłusznie – uznani za zmarłych. Motyw ten użyto również w serii Harry Potter gdzie ponoć Lord Voldemort ukrywa się w Albanii.

Nasze potwierdzone źródła donoszą, iż prawdopodobne jest istnienie tzw. polis (miasta-państwa), które, aby pozostać niewykryte, stworzyło fikcyjny kraj znany jako Albania. Odciąga on potencjalnych łowców sensacji od faktycznej lokacji tegoż polis. Znajduje się ono w Polsce, w miejscowości… O nie, Oni tu są…! AAAAA!

Udowodnij istnienie Albanii

Zdjęcie, które Wikipedia podpisuje jako plażę umiejscowioną w Albanii. W rzeczywistości jest to obraz utworzony za pomocą programu graficznego. Nieautentyczność grafiki zdradza między innymi efekt skopiowania i zmiany kształtu parasoli oraz leżaków.
 1. Czy znasz jakiegoś Albańczyka?
 2. Czy znasz kogoś, kto zna jakiegoś Albańczyka?
 3. Czy słyszałeś o jakimś Albańczyku?
 4. Znasz tytuł jakiejkolwiek albańskiej książki?
 5. Czy słyszałeś jakiekolwiek słowo w języku albańskim?
 6. Znasz albańską walutę?
 7. Czy widziałeś kiedyś albańską tablicę rejestracyjną?
 8. Widziałeś jakiekolwiek zdjęcie z Albanii?
 9. Słyszałeś o albańskiej kuchni?
 10. A o albańskiej muzyce?
 11. Znasz numer kierunkowy do Albanii?
 12. A może znasz jakąś albańską firmę?
 13. A jakiś albański film?
 14. Wiesz o jakimś wydarzeniu historycznym dotyczącym Albanii?
 15. Jak ma na imię prezydent Albanii?
 16. To na pewno jest republika?
 17. Skoro tak, to może gdzieś ci się obiło o uszy o jakichś wyborach?
 18. A może to monarchia?
 19. Mają w ogóle króla!?
 20. Widziałeś kiedyś metkę z napisem „Made in Albania”?
 21. Pokaż mi albańskie kodowanie znaków.
 22. Spróbuj wyjechać na wycieczkę do Albanii z biura podróży.
 23. Kup gdzieś „Rozmówki albańskie”.
 24. Znajdź na jakimś uniwersytecie instytut filologii albańskiej.
 25. A może nie mówią po albańsku?
 26. Zapytaj kogokolwiek, co wie o Albanii.
 27. Podaj chociaż jednego gracza reprezentacji piłkarskiej Albanii.
 28. A może znasz jakiś albański klub piłkarski (FK Kukësi się nie liczy, przecież widzisz tych podstawionych Brazylijczyków, prawda?)?
 29. W ogóle jakiegokolwiek piłkarza z Albanii? I nie, to, że są w Fifie się nie liczy.
 30. Czy znasz chociaż jeden albański zespół muzyczny?
 31. A jakiegoś albańskiego piosenkarza lub piosenkarkę?
 32. Podaj chociaż jednego albańskiego kompozytora.
 33. Wymień trzy albańskie miasta. I nie próbuj zaglądać do atlasu – tam wszystko jest zafałszowane.
 34. Dobra, wobec tego chociaż dwie albańskie rzeki.
 35. OK, niech będzie – jeden albański zabytek.
 36. A po co powstało Kosowo?

To chyba mówi samo za siebie.

Wirus albański

Info.png Główny artykuł: wirus albański

Wirusem albańskim nazywamy żart, który jest atrapą wirusa komputerowego. Spośród ponad dwustu krajów, w nazwę wirusa wciśnięto Albanię. Dlaczego? Może być to aluzja – fikcyjność wirusa i fikcyjność państwa; niby tak prosta do wychwycenia, ale nierozgrzebana jak dotąd przez poszukiwaczy teorii spiskowych.

Jeśliby zaś wirusa nie pojmować jako dowcip, jest on po prostu kolejnym narzędziem w rękach władz, stworzonym, by nas omamić. Możliwe jest też, że wirus nie istnieje zupełnie tak samo, jak i państwo, a to, co widzisz na swoim wyświetlaczu w monitorze to iluzja optyczna.

Antywirus albański

Aby uwiarygodnić zagrożenie ze strony wirusa albańskiego, jak i istnienie samej Albanii, zasugerowano produkcję programu antywirusowego produkcji albańskiej. Do internetu dotarły nawet przetłumaczone próbki szkiców światowej propagandy:

W98explo.png
Crystal Clear app virus detected.pngAlbanian Antivirus 0.0.0

Drogi użytkowniku!
Witamy w programie, który pozwoli ci wyeliminować większość zagrożeń związanych z internetem. Niestety, jego twórcy nie dysponują wystarczająco rozwiniętą techniką, aby proces ten był w pełni zautomatyzowany.
Przeprowadź następujące czynności:

 1. Przejrzyj dokładnie zawartość twardego dysku.
 2. Skasuj podejrzane pliki, uprzednio robiąc ich listę, a następnie zapisując ją jako C:/Documents and Settings/All users/Desktop/Raport.txt

Otwórz okno Mój komputer

Mapy i obrazki

Przypisy

 1. Jakby co, to Dua Lipa NIE jest z Albanii, bo jest Angielką