Pinky i Mózg

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Illuminati Seal.jpg FNORD! 
Ten artykuł jest zbyt bliski PRAWDY!
Zapomnij o tym co tu przeczytałeś lub przygotuj się na pranie mózgu bądź eliminację.
Niczym studenci – więźniowie systemu
Mózg stara się podbić serca (i umysły) ludzi śnieżnobiałą sztuczną szczęką śnieżnobiałym uśmiechem

– Hej Móżdżku! Co będziemy robić dziś w nocy?
– To samo, co zawsze. Przejmować władzę nad światem!

Cel nigdy się nie zmienia

Cóż za prymitywna istota to pisała?

Mózg o tym artykule

Narf!

Pinky o tym artykule

Pinky i Mózgserial opowiadający o dwóch fikcyjnych[potrzebne źródło] myszach laboratoryjnych, które próbują przejąć władzę nad światem. Początkowo była to jedna ze wstawek w Animaniakach, obecnie samodzielna seria.

Bohaterowie[edytuj]

  • Mózg – biała mysz laboratoryjna, która w wyniku eksperymentów zyskała nieprzeciętną inteligencję, przez co zdała sobie sprawę, że tylko ona jest w stanie przejąć władzę nad światem. Chodziła ze Stalinem na koktajle, grała w kręgle z Mao i podszywała się pod Napoleona. Posiadacz wielkiego egzoszkieletu w kształcie ludzkiego ciała.
  • Pinky – biała mysz laboratoryjna, która w wyniku eksperymentów dostała resztki inteligencji, które nie zostały zużyte na Mózga. Uzależniony od telewizji. Znany z powiedzenia Narf. Napędza akumulator oddziału ACME Labolatories, w którym mieszka, przez bieganie w kółku dla chomika. Mózg zatrudnia go w charakterze hanclagra, kucharki, sprzątaczki, ochroniarza, mobilnego generatora kłopotów, plecaka, słonia z serem zamiast głowy, nieudolnego barda itd. Wedle kosmitów z Fluambulax to on jest całkiem inteligentny.
  • Snowball – chomik o nieprzeciętnej inteligencji. Największy przeciwnik Mózga, który również marzy o przejęciu władzy nad światem. Znany głownie z przegrywania starć z Mózgiem. Zaskakująco kojarzy się ze Snowballem z Folwarku zwierzęcego.

Typowa fabuła odcinka[edytuj]

Zaskakujący jest fakt, że nie można wskazać typowej fabuły odcinka. Bohaterowie mogą podczas niego budować wielce skomplikowaną maszynę do zmniejszania kapeluszy, zarabiać na antenę satelitarną poprzez występy w teleturniejach, cofać wandalizmy Snowballa na Nonsensopedii, brać udział w Rewolucji Październikowej, czy po prostu zamawiać pizzę. Jedynym elementem je łączącym jest przejmowanie władzy nad światem. Czasem cofają się do średniowiecza albo innych ciemnych wieków, ale tam też nic się nie udaje.

Inspiracje serialem i mem[edytuj]

Spotkanie artystyczne

Niekiedy można znaleźć nawiązania i zrzynki z owego serialu. W drugiej części Tajemnicy Izby Marcel w założeniu miał być połączeniem obu tytułowych myszy. Również miał powstać film, który miał być połączeniem tego serialu z kucami oraz Pinkiego i Mózga. Postacie doczekały się także swojego memu. Szablon jest następujący:
Móżdżku, co będziemy robić dzisiaj w nocy?
To samo, co każdej nocy, Pinky... – tu należy coś dopisać, na przykład:

  • Idziemy się nawalić!
  • Dzisiaj też pójdziemy do dziewczynek!
  • Będziemy wandalizować Nonsensopedię!
  • Będziemy dodawać demoty, tym razem będzie główna!!
  • Wciąż mamy do spalenia kilogram!