Chcesz poznać społeczność Nonsensopedii? Podyskutować o artykułach i przepisach na zupę pomidorową? Zajrzyj na naszego Discorda!

Opus Dei

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Silas – wzór Opusdeiowca

Opus Dei (także Opisdeum, z łac. Opos Boży, albo Octopus Dei, łac. Ośmiornica Boża) – tajna organizacja kościelna, założona w 1139 roku. Jej członkami są ludzie, zwykle ubrani w czarne szaty z zerem na plecach. U boku noszą dwa miecze. Jeśli wychodzą pośród innych ludzi, ubierają się tak jak oni. Symbolem Opus Dei jest opos na tle wielobarwnej tarczy. Obecnie szefem organizacji jest Dan Brown.

Opus Dei, według niektórych źródeł, ukrywają tajemnicę, jakoby Jezus był autorem Mony Lisy i pracował dla mafii. Ponieważ nie mogą mówić o tym otwarcie, to kodują różne informacje w dziełach słynnych malarzy. Zbijają też kasę na paserstwie i przemycie, szczególnie świętych kielichów.

Członkowie tej organizacji prowadzą ascetyczne życie. Biczują się od rana do nocy, na śniadanie jedzą czerstwy chleb, popijając go kwasem chlebowym. Wzorem dla nich jest postać Silasa. To prawdziwy bohater Opus Dei, choć większość jego życia jest otoczona tajemnicą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]