Polybius

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wielki Brat Patrzy
Uwaga!

Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !

W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.

Polybiusmiejska legenda, gra wideo, automat do grania, anihilator pamięci, prawdziwe coś renesansu. Według świadków był to czarny kloc z błękitnym napisem Polybius nad ekranem.

Legenda[edytuj • edytuj kod]

Podobno w latach osiemdziesiątych w mieścinie Portland w stanie Oregon był sobie salon gier widijo. To znaczy sam salon stał wcześniej, ale akcja była w latach 80. Był więc salon, a w nim różne gry: Pac-Man, Tetris, Asteroids. Pewnego wiosennego dnia zjawił się w nim karton, a w kartonie automat. Czarny, kwadratowy, z niebieskim napisem. W dobie oczojebnych, świecących automatów to było nie do pomyślenia. Stanął więc na uboczu. Znaleźli się jednak tacy hardkorzy, którzy w nią zagrali, po czym dostawali oczopląsu, bólu dupy, kurwicy, alkanolepsji, hipochondrii i apopleksji. I w końcu popełniali seppuku. Co do gry, to co jakiś czas przychodzili smutni panowie w garniturach i zbierali nagrania z kamery skierowanej na nią.

Teoria spiskowa[edytuj • edytuj kod]

Według niektórych Polybius to była maszyna eliminacji niewygodnych elementów z obiegu, zaprojektowana i skonstruowana przez Onych. Działała na zasadzie wysyłania wiadomości podprogowych do gracza i nakłanianiu go do samobójstwa. Inne modele były wyposażone w ekspresowy anihilator pamięci wewnętrznej gracza. Oczywiście tylko niewygodni ludzie mogli zagrać (czytaj: umrzeć).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]