John Fitzgerald Kennedy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ten artykuł odznaczono Słoniem jakości. Może to nie medal, ale tekst nadal jest fajny.
Bardzo trafna reklama o Kennedym

Jestem pączkiem!

Kennedy o sobie

John Fitzgerald Kennedy (także Jack Kennedy, lub JFK; ur. 29 maja 1917 w Brookline, zm. 22 listopada 1963 w Dallas) – amerykański prezydent, kochanek Marilyn Monroe, a także fan pączków. 17 kwietnia 1962 roku Kennedy chciał podłożyć świnię w Zatoce Świń. Zapomniał jednak, że Nikita Chruszczow zmagazynował połowę armii ZSRR. Wobec pewnego argumentu Kennedy uznał, że nie warto podejmować się zdobywania wyspy.

Zamach[edytuj • edytuj kod]

22 listopada 1963 roku Kennedy wraz z żoną pojechali do Teksasu. Wóz był odkryty, przez co można było rzucić kamieniem w nielubianego prezydenta bez problemu. Jeden z antyfanów, Lee Harvey Oswald uznał jednak, że szukanie kamieni w piaszczystym Teksasie jest trudne, przez co wdrożył starą tradycję z Dzikiego Zachodu. Dwie kulki starczyły, aby Kennedy umarł. Kennedy szybko mógł porozmawiać z Oswaldem o tym, co mu strzeliło do głowy, ponieważ dwa dni później Oswald oberwał od Jacka Ruby'ego.

Teorie spiskowe o Kennedym[edytuj • edytuj kod]

Kennedy w Polsce[edytuj • edytuj kod]

W 1990 roku, chodziła sobie legenda, że Kennedy zamieszkał na pewnym zadupiu w zachodniopomorskim. Rewelacje te przekazał tygodnik „Weekly World Press” wydawany na Florydzie. Informacje te przekazała dr Zofia Faron, która poniekąd opiekuje się częściowo sparaliżowanym Kennedym. Co ciekawe, Kennedy wie co się dzieje i czasami zaprasza Presleya na owsiankę. Na wszelki wypadek, Kennedy zmienił swoje imię i nazwisko na Janusz Kowalski.

Babka w Dallas[edytuj • edytuj kod]

Babcia, co widziała śmierć Kennedy'ego. Aby nikt nie nabrał podejrzeń, ubrano ją w ubrania dostępne w kraju Rad

Podczas morderstwa w Dallas, można było spotkać pewną babcię. Ubrana była w brązowy płaszcz oraz miała chustę na głowie. Ubiór pasował idealnie do rosyjskiej agentki. Dodatkowo na zdjęciach wyraźnie widać kamerę. W przeciwieństwie do reszty hołoty, która zapomniała o zgubnym wpływie paniki, kobieta spokojnie kontynuowała zdjęcia. Pomimo tego, że FBI miał tajnych ludzi do szukania takich osób jak ta babcia, to przepadła bez śladu. Jedyna niezweryfikowana teoria mówi, że Chruszczow zabrał aparat, a babcię wysłał do domu spokojnej starości, aby nic nie powiedziała mediom.

Romans z Monroe[edytuj • edytuj kod]

W supertajnych aktach o których wie chyba każdy dzięki WikiLeaks znajdują się materiały o romansach Kennedy'ego z Marylin Monroe. FBI ustaliło, że niegrzeczny Jack wraz z swoimi braciami bawili się często z w Marylin. Jeszcze niektórzy wymyślają, że do zabaw dołączał Frank Sinatra, ale to już wymysły faktoidów. Sam romans szybko się wydał, dzięki czemu można było przyciągnąć uwagę Amerykanów do seksafery niż do wojny wietnamskiej. Istnieją plotki, według których istnieje tajne nagranie spotkania Kennedy'ego z Marylin wraz z dalszymi wydarzeniami. Nagranie podejrzanie zniknęło, a w pierwszym ofiarą pornoskandalu był Richard Nixon, który naraził się Głębokiemu gardłu.

Drugi zamachowiec[edytuj • edytuj kod]

Niektóre pogłoski mówią o tym, że padły trzy strzały. Pewien facet, który stał na chodniku uchwycił na zdjęciu moment, gdy policjant w samochodzie za autem Kennedy'ego trzymał w ręku broń. Z jednej strony ma to sens, bo podczas sekcji zwłok tragicznie zmarłego znaleziono ślady po pocisku z innej broni, z drugiej wykazano, że Oswald naprawdę mógł być hardkorem i siedmiokrotne trafienie Kennedy'ego jednym nabojem było możliwe.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]