John Fitzgerald Kennedy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bardzo trafna reklama o Kennedym
Lego z serii „Zamach w Dallas”

Jestem pączkiem!

Kennedy o sobie

John Fitzgerald Kennedy (także Jack Kennedy, lub JFK; ur. 29 maja 1917 w Brookline, zm. 22 listopada 1963 w Dallas) – amerykański prezydent, kochanek Marilyn Monroe, a także fan pączków.

Biografia[edytuj]

Wczesne lata[edytuj]

John Kennedy urodził się w bogatej, irlandzkiej rodzinie gdzieś na północnym wschodzie USA. Nie był orłem w nauce, przez co z wielu szkół go wyrzucano. Aby coś z niego wyrosło, w 1935 roku rozpoczął studia w Londynie. W lipcu 1939 roku odwiedził Polskę, w celu poznania paru polityków. Podczas wizyty wykonywał także ankietę wśród mieszkańców Warszawy o ewentualne plany Hitlera. Zdziwił się, że wielu Polaków ma jaja i chce walczyć z Niemcami. Wyniki przekazał ojcu, a ojciec oddał wyniki prezydentowi USA, który uznał, że pomoc USA, Anglii i Francji na tą chwilę jest niepotrzebna.

W 1941 roku Kennedy trafił do marynarki US Navy. Początkowo tylko prostował banany w Panamie, a potem czyścił okręty i lotniskowce na Pacyfiku. Tam po raz pierwszy otrzymał bilet w jedną stronę do Lucyfera, jednak nie skorzystał z zaproszenia, bo otrzymał je z rąk Japońca. Aby było ciekawej, Kennedy uratował mocno poparzonego gościa. To, że parę lat żył w męczarniach zamiast godnie umrzeć na polu walki nie miało znaczenia. Grunt, że Kennedy dostał pewną blaszkę. Podczas tej operacji wojskowej Kennedy doznał urazu kręgosłupa, przez co potem śmiano się z niego w filmie Forrest Gump.

Kennedy politykiem[edytuj]

Początkowo karierą miał zająć się starszy brat Johna, ale ten nie umiał dobrze latać i rozbił się na pewnym zadupiu. Pomimo tego, że Nostradamus przewidywał, że cała rodzina Kennedych będzie gorzej cierpiała od rodziny Ala Bundiego, John uznał, że nie warto słuchać jakiś oszołomów i ruszył do pracy w Senacie.

W Senacie każdy go nazywał kawalerem i podrywaczem. Despotyczny ojciec Johna kazał mu startować w wyborach prezydenckich, jednak postawił warunek, że nie dostanie forsy na kampanię, dopóki się nie hajtnie. W 1953 roku ożenił się z dziennikarką Jacqueline Lee Bouvier, ale ta niezbyt cieszyła się powodzeniem, bo John zapraszał do swojego pałacu kolejne kobiety i kazał Jacqueline podawać się za siostrę.

John Kennedy uznał, że najwyższy czas starać się o prezydenturę. Jego najważniejszym rywalem był Richard Nixon. Gdy został prezydentem, szybko musiał zająć się problemami szczęśliwego ustroju, Nikitą[1] Na domiar złego na Kupie usiadł wykastrowany, przez co Ameryka zaczęła się bać państwa o wielkości 1/4 Florydy. 20 stycznia 1961 roku wygrał wybory. Na swoim przemówieniu kazał Amerykanom ruszyć tyłek do pracy, bo w Stanach Zjednoczonych jest taki burdel, że sam by nie dał rady.

17 kwietnia Kennedy chciał podłożyć świnię w Zatoce Świń. Zapomniał jednak, że Nikita Chruszczow zmagazynował połowę armię ZSRR. Wobec pewnego argumentu Kennedy uznał, że nie warto podejmować się zdobywania pewnego zadupia na Karaibach. Dodatkowo, gdy kraj Rad wysłał Sputnik 1 w kosmos, a potem drugiego człowieka w kosmos[2] Kennedy uznał, że należy wysłać pierwszych Amerykanów na Księżyc. Kennedy wzmocnił także siły w Wietnamie. Uznał jednak, że walka na zadupiu przynosi za duże straty i planował wycofać się z Azji.

Zamach i śmierć[edytuj]

22 listopada 1963 roku Kennedy wraz z żoną wbili do Teksasu. Wóz był odkryty, przez co można było rzucić kamieniem w nielubianego prezydenta bez problemu. Jeden z antyfanów, Lee Harvey Oswald uznał jednak, że szukanie kamieni w piaszczystym Teksasie jest trudne, przez co wdrożył starą tradycję z legendarnego Dzikiego Zachodu. Dwie kulki starczyły, aby Kennedy zawitał w zaświatach. Kennedy szybko mógł porozmawiać z Oswaldem o tym, co mu strzeliło do głowy, ponieważ dwa dni później Oswald oberwał od Jacka Ruby'ego.

Teorie spiskowe o Kennedym[edytuj]

Uwaga!
Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !
W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.
Miej się na baczności, jeszcze nie jest za późno i zawsze możesz pominąć tę sekcję.
Wielki Brat Patrzy

Kennedy w Polsce[edytuj]

Swego czasu, w 1990 roku, chodziła sobie legenda, że Kennedy zamieszkał na pewnym zadupiu w zachodniopomorskim. Rewelacje te przekazał tygodnik „Weekly World Press” wydawany na Florydzie. Informacje te przekazała dr Zofia Faron, która poniekąd opiekuje się częściowo sparaliżowanym Kennedym. Co ciekawe, Kennedy wie co się dzieje i czasami zaprasza Presleya na owsiankę. Na wszelki wypadek, Kennedy zmienił swoje imię i nazwisko na Janusz Kowalski.

Babka w Dallas[edytuj]

Babcia, co widziała śmierć Kennedy'ego. Aby nikt nie nabrał podejrzeń, ubrano ją w ubrania dostępne w kraju Rad.

Podczas morderstwa w Dallas, można było spotkać pewną babcię. Ubrana była w brązowy płaszcz oraz miała chustę na głowie. Ubiór pasował idealnie do rosyjskiej agentki. Dodatkowo na zdjęciach wyraźnie widać kamerę. W przeciwieństwie do reszty hołoty, która zapomniała o zgubnym wpływie paniki, kobieta spokojnie kontynuowała zdjęcia. Pomimo tego, że FBI miał tajnych ludzi do szukania takich osób jak ta babcia, to przepadła bez śladu. Jedyna niezweryfikowana teoria mówi, że Chruszczow zabrał aparat, a babcię wysłał do domu spokojnej starości, aby nic nie powiedziała mediom.

Romans z Monroe[edytuj]

W supertajnych aktach o których wie chyba każdy dzięki WikiLeaks znajdują się materiały o romansach Kennedy'ego z Marylin Monroe. FBI ustaliło, że niegrzeczny Jack wraz z swoimi braciami bawili się często z w Marylin. Jeszcze niektórzy wymyślają, że do zabaw dołączał Frank Sinatra, ale to już wymysły faktoidów. Sam romans szybko się wydał, dzięki czemu można było przyciągnąć uwagę Amerykanów do seksafery niż do wojny wietnamskiej. Istnieją plotki, według których istnieje tajne nagranie spotkania Kennedy'ego z Marylin wraz z dalszymi wydarzeniami. Nagranie podejrzanie zniknęło i na pierwszy film pornograficzny czekaliśmy jeszcze parę lat.

Kennedy a Lincoln[edytuj]

Wiele ekspertów twierdzi, że Kennedy miał za dużo cech wspólnych z Lincolnem. Otóż:

 • Abraham Lincoln został wybrany do Kongresu w 1846 roku, a Kennedy dokładnie 100 lat później,
 • oraz Lincolna wybrano w 1860 roku na prezydenta USA. Kennedy'ego zaś w 1960,
 • obaj zajmowali się prawami człowieka,
 • ich żony poroniły pierwsze dziecko,
 • obaj zginęli w piątek
 • …i to strzałem w głowę,
 • Lincoln zastrzelono w teatrze, a morderca uciekł do magazynu, z kolei zabójca Kennedy'ego strzelał z magazynu i chował się w teatrze[3],
 • Lincoln był tydzień przed zastrzeleniem w miejscowości Monroe, a Kennedy był tydzień przed zastrzeleniem w Marylin Monroe.

Drugi zamachowiec[edytuj]

Niektóre pogłoski mówią o tym, że padły trzy strzały. Pewien facet, który stał na chodniku uchwycił na zdjęciu moment, gdy policjant w samochodzie za autem Kennedy'ego trzymał w ręku broń. Z jednej strony ma to sens, bo podczas sekcji zwłok tragicznie zmarłego znaleziono ślady po pocisku z innej broni, z drugiej wykazano, że Oswald naprawdę mógł być hardkorem i siedmiokrotne trafienie Kennedy'ego jednym nabojem było możliwe.

Spokojnie!
Smutni panowie w garniturach nie przyjdą, jeśli nie przeczytasz informacji wyżej.
Te niżej możesz czytać.
Wielki brat przebacza

Ciekawostki[edytuj]

 • Kennedy był drugim prezydentem USA, którego nie zaproszono do grupy trzymającej władzę. Pierwszym był Abraham Lincoln
 • Na wieść o śmierci Kennedy'ego, Clive Staples Lewis (ten od „Opowieści z Narnii”) doznał zawału serca, a Aldous Huxley (ten od „Nowego Wspaniałego Świata”) przedawkował LSD. I tak w jednym dniu trzy znane osoby padły.
 • Kennedy uznał, że pożyczenie pieniędzy z prywatnego banku jest be i należy to ukrócić. Ukrócono tylko Kennedy'ego w Dallas…
 • Kennedy zmarł na ulicy „Elm Street” (w tłum. z ang. Ulica wiązów). Potem Wes Craven wpadł na pomysł na nowy film.

Przypisy

 1. Tą panią szpieg z serialu Kennedy też się zajął, ale trochę w inny sposób.
 2. Ty na serio myślałeś, że Gagarin był pierwszy? A nie pamiętasz Pana Twardowskiego?
 3. atrapa.net podaje, że w kinie, ale kto przejmuje się stronami o łańcuszkach…