Abraham Lincoln

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Posąg Abrahama Lincolna w swoim charakterystycznym… Chwila, gdzie kCenzura2.svg jest jego cylinder?!
Można się było tego spodziewać. Obama go Słuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragment.

Idę wolno, ale nie cofam się nigdy.

Abraham Lincoln zapytany dlaczego nie umie biegać

Abraham Lincoln (ur. 12 lutego 1809 w Hodgenville, zm. 15 kwietnia 1865 w Waszyngtonie) – szesnasty prezydent Hameryki. Zasłynął między innymi z tego, że nosił wielki cylinder, miał bokobrody, został zabity, zniósł niewolnictwo, ma wielkie mauzoleum, pomnik i ogółem go lubią. Dodajmy jeszcze, że był Lincolnem.
W Cenzura2.svg dużo, prawda?

Życiorys[edytuj • edytuj kod]

Abraham Lincoln nie od razu był wielkim człowiekiem – w 1809 wzrostem przypominał bardziej noworodka. Później też nie było lepiej – młody Abe był kolejno rolnikiem, sklepikarzem i żołnierzem. Nie wiadomo jakim cudem ożenił się w 1842 ze znacznie bogatszą od niego[1] Mary Todd.

Lincoln przygodę z polityką zaczął w latach 50. XIX wieku z ramienia Partii Wigów. Nie otrzymał jednak mandatu za przekroczenie prędkości poselskiego. Przekreśliło to definitywnie jego wieloletnie plany zostania piętnastym prezydentem. Jak wiemy z relacji nausznego[2] świadka, Lincoln często mówił o tym ze swoją żoną słowami „Do jasnej cholery, ci idioci wybrali mnie za późno!”. Czy jakoś tak.

Pomimo początkowych trudności w polityce, w roku 1860 został mianowany na pierwszego z ramienia Republikanów, a szesnastego w ogóle, prezydenta USA. Wprawdzie zdobył on mniej niż 40% głosów, ale cheatował i koniec końców zastąpił Jamesa Buchanana na fotelu przywódcy.

Lincoln nie mógł długo w spokoju cieszyć się władzą – już w rok później wybuchła wojna secesyjna wywołana przez zhackowane stany południowe. Dzięki jego sprytnym działaniom, polegającym na tym że siedział w Waszyngtonie i nic nie robił, wojnę wygrały stany północne.

Abraham Lincoln zmarł 14 kwietnia 1865 roku przez swoje kontrowersyjne reformy, o których poniżej, zastrzelony w teatrze przez Johna Wilkesa Bootha, w który to zamach NIE BYŁ zamieszany przodek Bena Gatesa[3]. W tym wymiarze słowa ojca Tradycji z filmu Miś „W życiu bym do teatru nie poszedł!” nabierają nowego oddźwięku.

Abraham Lincoln a kwestia Murzynów[edytuj • edytuj kod]

Abraham Lincoln był pierCenzura2.svgnym rasistą. Podczas debaty w 1858 powiedział, że rasa biała powinna dominować nad czarną, a Murzyni nie powinni być stawiani na równi z ludźmi białymi.

Jednak jakimś cudem Lincoln doprowadził do zniesienia niewolnictwa oraz połączenia północy i południa w jeden, równouprawniony i dobrze prosperujący kraj, za co jest najbardziej lubianym prezydentem USA w historii.

Życie pośmiertne[edytuj • edytuj kod]

Abraham Lincoln został użyty w XX w. (pod postacią swojego pomnika) przez genialnego szczura Mózga do zdobycia władzy nad światem. Niestety po wykryciu oszustwa plan został anulowany.

Pomnik Lincolna postanowił jednak działać na własną rękę zaraz po tym gdy para detektywów, Sam oraz Max, odkryła, że obecny prezydent Hamburgerolandu został zastąpiony przez androida[4]. Niestety przez spisek wyżej wspomnianych Abe przegrał wybory na rzecz psychopatycznego królika Maxa. Lincoln próbował więc ponownie przywrócić pokój w USA, jednak tym razem przegrał – oberwał rakietą prosto z tajnej wyrzutni w Obelisku Waszyngtona.

Obecnie Abraham, a właściwie głowa jego posągu, spotyka się z byłą kobietą pracującą[5], a obecną królową Kanady, Sybillą Pandemią.

Nieznane fakty i ciekawostki z życia Abrahama Lincolna[edytuj • edytuj kod]

 • Abraham Lincoln miał, jakby to powiedziała Gabrysia Siarzewska, „zajebiste pekaesy”.
 • Abraham Lincoln zawsze nosił swój wielki cylinder, z wyjątkiem sytuacji kiedy go nie nosił.
 • Abraham Lincoln początkowo nie chciał iść do teatru, jakby przeczuwał że zginie. Zagadkę wyjaśniono w roku 2000, kiedy odkryto, że na kilka godzin kontrolę nad nim przejął niejaki Brendan Fraser[6].
 • Abraham Lincoln wieczorami zabijał wampiry siekierą[7].
 • Abraham Lincoln był pierwszym Pyro drużyny Builders League United[8].
 • Abraham Lincoln uwielbia tryb Arena[9].
 • Radigan Conagher starał się udowodnić, że Abraham Lincoln mógłby przeżyć, gdyby pozwolono mu zamontować w teatrze zapadnię oraz teleport.
 • Abraham Lincoln po zamachu żył jeszcze przez 10 godzin, mimo że został postrzelony w głowę. Udawania to tezę, że miał tam pusto.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Oraz młodszą o dziewięć lat
 2. Podsłuchiwał pod drzwiami
 3. Patrz: Skarb narodów: Księga Tajemnic
 4. Podejrzeń nabrali po wprowadzeniu embargo na budyń
 5. Robiła tatuaże, piercing, była psychoterapeutką, dziennikarką, zawodowym świadkiem, zajmowała się „dejtowaniem”, datowaniem i beta–testami. I to w jeden tydzień!
 6. Patrz: film Zakręcony
 7. W dodatku ścinał drzewa jednym machnięciem ręki
 8. Dlatego jako wersja beta Nie do końca Przedwiecznego właściwego Pyro, Lincoln nie może zostać uznany za Przedwiecznego
 9. Dowód