Wielcy Przedwieczni

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Byli, so i byndą.

Najstarsi górale o Przedwiecznych

Wielcy Przedwieczni – istoty starożytne, straszliwi i potężni bogowie, byty doskonałe pod każdym względem. Jeden z podtypów stworzeń paranormalnych. Istoty potężne, mające władzę nad umysłami i snami istot inteligentnych. Służą im całe cywilizacje i słabsi bogowie. Istnieją od nie mającego początku czasu, nic nie może im się sprzeciwić, to oni są potęgą i władzą tego i każdego ze światów. Niektórzy twierdzą że prawdziwymi wielkim przedwiecznymi są Cthulhu i Nyarlathotep, ale oczywiście są oni w błędzie. Kiedyś do ich grona zaliczał się także Pan Spinacz, ale w jego sercu zagościła ciemność i zszedł na złą drogę.

Wielcy Przedwieczni

Nie Do Końca Przedwieczni

Kartofel Przedwieczny podczas rozmów z Kennedym

W legendach czasami można spotkać wzmianki o Nie Do Końca Przedwiecznych, istoty te nie są tak potężne jak Wielcy Przedwieczni, lecz nadal ich moce są nadludzkie. Nie Do Końca Przedwiecznymi są:

Jednym z Nie Do Końca Przedwiecznych jest Kartofel, który stał się nim, ponieważ wyrzekł się swojej Przedwieczności, zachował jednak niektóre ze swoich nadnaturalnych mocy. Stał się wielkim podróżnikiem i historykiem, uczestniczył w największych wydarzeniach wszechczasów, a wszystko to uwieczniał na fotografiach.

Legendy

Fragmenty legendy pochodzącej z XVII wieku dotyczącej Wielkich Przedwiecznych:Cquote2.svg

Wielcy Przedwieczni powstali z pierwotnej materii kosmosu, w wyniku tego została zachwiana równowaga sił, nastąpił wybuch, z którego powstało wszystko co znamy, powstał wszechświat (…).

Wielcy Przedwieczni uznali, że taki pusty wszechświat to kiepska sprawa, więc wzięli pełno walających się w przestrzeni śmieci, stworzyli z nich gwiazdy, planety i całą resztę (…).

Cquote2.svg

Sekty

Na przestrzeni tysiącleci wiara w Wielkich Przedwiecznych była niezachwiana, nikt nie miał odwagi ani chęci się sprzeciwić. Jednak po pewnym czasie powstała heretycka, kłamliwa i gwałcąca wszelkie dogmaty, sekta Potężnych Starożytnych, data powstania sekty nie jest dokładnie znana, pierwsze heretyckie pisma pochodzą z II wieku. Potężni Starożytni, jak nazywane są istoty w tych podaniach, mają według tych pogan moc równą, a nawet przewyższającą moc Wielkich Przedwiecznych, co jest oczywiście całkowitym nonsensem i absolutnym fałszem, Potężni Starożytni (jeżeli w ogóle istnieją takowi) nie mają mocy porównywalnej nawet z Nie Do Końca Przedwiecznymi. Co dziwne, sekta ta ma wielu zwolenników, na szczęście są skutecznie tępieni przez prawdziwych wyznawców jedynej słusznej religii Wielkich Przedwiecznych. Założycielami tej sekty byli prawdopodobnie kapłani Przedwiecznych, którzy zostali wygnani za swoją niesubordynację i umniejszanie władzy Wielkich Przedwiecznych.

Ale pamiętaj! Nie daj się tej zakłamanej sekcie, tylko Przedwieczni mogą dać wyzwolenie, spokój ducha na ziemi oraz życie wieczne w przyszłym świecie. Tylko w Wielkich Przedwiecznych znajdziesz zbawienie.

Inną sektą była sekta Jamniczka, ten niebezpieczny odłam nie był jednak zbyt popularny i szybko o nim zapomniano, sekta głosiła jakoby Wielki Jamniczek miał stworzyć Wielkich Przedwiecznych, oczywiście wiemy, że to kłamstwa, lecz znajdują się heretycy, którzy twierdzą inaczej.

Pewna kobieta pod wpływem tortur Hiszpańskiej Inkwizycji przyznała się do przystąpienia do tajnej sekty Wielkiej Konewki Latającej Wokół Ziemi Na Niewidzialnym Różowym Jednorożcu. Sekta ta ma podobno wychwalać Wielką Konewkę i sprzeciwiać się istnieniu jakichkolwiek Przedwiecznych. Jest to jeszcze większy absurd niż sekty Potężnych Starożytnych i Jamniczka razem wziętych. Istnienie tej sekty nie jest jak dotąd potwierdzone i może być tylko wymysłem zapracowanej kobiety.

Przypisy

  1. Nie jest to pewne, gdyż obecnie trwają spekulacje dotyczące jego przedwieczności