Hulk Hogan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Hulk z okularkami

Hulk Hogan (ur. 11 sierpnia 1953) – jeden z Wielkich Przedwiecznych. Superbohater, zapaśnik, aktor o niebywałych zdolnościach, geniusz, naukowiec i posiadacz światłego umysłu.

Tak naprawdę był genetykiem-amatorem. Badania prowadził w swoim garażu (w 1967 roku rozbudował laboratorium, dołączając do niego szopę na narzędzia). Chciał stworzyć nadczłowieka: silnego, niepodatnego na ból, zabójczo przystojnego, niesamowicie zwinnego i potrafiącego napić się ze szklanki bez użycia rąk oraz dotknąć językiem do czoła. W swoich zapędach zaczął przeprowadzać eksperymenty na samym sobie. Swoje mięśnie wyhodował na paszy dla świń, natomiast wąsy na nawozie naturalnym. Wtedy stał się tym, kim jest dzisiaj.

Najpotężniejszy po pewnym Teksańczyku, Mr. T i Bruce Lee wojownik na ziemi. Hulk zdobyłby pozycję numer jeden, gdyby tylko Teksańczyk N. nauczył go swego kopnięcia. Zagrał w wielu filmach, między innymi Rocky, czy uhonorowany niezliczonymi nagrodami Grom w raju, a także w bajkach (jedna o nim samym, druga to Dragon Ball Z, gdzie grał tam Herculesa). Walczył na ringu z Rockym i o mało nie wygrał…

Ostatnio nakręconym dziełem z udziałem Hulka Hogana był film o wdzięcznym tytule HULK. Zielonego stwora zagrał sam Hulk Hogan. Reżyser właśnie jemu powierzył tę rolę, gdyż nie potrzebował żadnej charakteryzacji.

Hulk znany jest ze swoich niesamowitych zdolności aktorskich. Występował w wielu znanych teatrach, na przykład „World Wrestling Entertainment” czy „World Championship Wrestling”. Hulk Hogan słynie również z niebywałych zdolności gastronomicznych! Umie upiec szarlotkę w 20 minut i zjeść ją w przeciągu pięciu sekund.

Mimo swoich wąsów, potrafi przegrać pas mistrzowski WWF nawet z zawodnikami wyglądającymi jak bezkształtna masa.