Jan Paweł II

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wojtyla Disco Dance
Papież to był zawsze wyluzowany gość
Papież ekskomunikuje niewiernych swoimi nadprzyrodzonymi mocami
Stasiu, podejdź! Patrz jaki ze mnie Bono!
Karol Cię widzi!

Ktoś się pomylił i krzyknął „Niech żyje łupież!”

Jan Paweł II o Janie Pawle II

No proszę państwa… w jaki sposób Bóg może Aleksandrowi zapłacić? Moi ukochani, zadajmy sobie to pytanie raz jeszcze. I spróbujmy na tak postawione pytanie odpowiedzieć, mianowicie… w jaki sposób Bóg może Aleksandrowi zapłacić, skoro wiadomo, że nie ma u Niego Aleksandra na liście?

Jerzy Kryszak jako Jan Paweł II

A po maturze poszliśmy na kremówki.

Jan Paweł II po niezdanej maturze

Adamu, Adamu, cały czas ma długi
Nowa powieść science-fiction: Jan Paweł 202

Kazik obraża papieża

Jan Paweł 2.0 (łac. Ioannes Paulus II), właśc. Warol Kojtyła, znany jako Papież Polak, Habemus papam, Człowiek, który został papieżem, Papież, który pozostał człowiekiem, JP II na 100 %, ur. 18 maja 1920 w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 o godzinie 21:37 w Watykanie) – polski święty, duchowny katolicki, arcybiskup Krakowa, kardynał, papież, aktor, dramaturg, pedagog, podróżnik, filozof, przedstawiciel personalizmu chrześcijańskiego, agent CIA, narciarz, taternik, kajakarz, mistyk, piłkarz, DJ, atleta, Małopolanin Wszech Czasów. W skrócie człowiek renesansu zdegradowany przez Polaków do konesera kremówek, żółtej twarzy, obrońcy pedofilów, pomników, ulic im. Jana Pawła II, uniwersytetów im. Jana Pawła II, szkół im. Jana Pawła II, szpitali im. Jana Pawła II, radia im. Jana Pawła II, pokolenia JP100%2, spacerów po górach, Piotra Adamczyka i oczywiście kremówek.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

W młodości Karol Wojtyła przygotowywał się do bycia papieżem, chodził na długie spacery, grał w gry zespołowe i w teatrze, ćwiczył parkour, zostawał prezesem kółka ministranckiego aby mieć kontakt z małymi dziećmi, a nawet zdobywał górskie szczyty.

Po tygodniu od czasu, gdy został subdiakonem, awansował na diakona, a potem zarzucił węzełek na ramię, wyszedł na drogę i ruszył spacerem przed siebie, bo wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Po drodze nawracał milicjantów, potem polizei'ów, potem police'ów, potem polizia'ów, a na koniec taryfę, bo taksówkarz nie wyhamował przed Watykanem.

Kiedy Eugeniusz Baziak przyszedł, aby zgrać terminy, Wojtyła zapytał: W czym mogę pomóc? i tak został biskupem pomocniczym Krakowa. W drodze na konsekrację nawrócił autobus pełen zupełnie przypadkowych przechodniów – bo co niby robili przechodnie w autobusie?

Jan Paweł II popełnił faux pas, kiedy w dniu wyboru złamał tradycję i przemówił po włosku, chociaż trzystu tysięcy Włochów przyniosło ze sobą turystyczne słowniczki łaciny. Zrobił to z przekonania, że nikt się nie zorientuje, że nie jest Włochem, choć potem pomylił się z nadzieją, że komunistów, którzy mieli kablówkę, czym prędzej krew zaleje.

Kanonizacja[edytuj • edytuj kod]

27 kwietnia 2014 roku został ogłoszony świętym. Było to ważne wydarzenie dla katolików, gdyż otwierało szereg nowych możliwości, takich jak:

  • możliwość modlenia się do JP II na 100 %;
  • budowę nowych pomników;
  • wzmocnienie się wiary i arsenału obrońców świętości;
  • możliwość zadawania dzieciom większej ilości materiału do nauki przez nauczyciela/ki religii;
  • możliwość rozpętania bitwy o relikwie;
  • flex na cały świat że Polska to nie zadupie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: