Judasz Iskariota

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

JAKA TWOJA CENA – ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA – ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA – ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?

Palestyńskie Służby Bezpieczeństwa pytają Judasza o cenę zdrady
Czy Judasz to Maria Magdalena?

Judasz Iskariota (z greckiegoten, który się często iska) – jeden z TW (tajnych współpracowników) Palestyńskiej Służby Bezpieczeństwa, wspieranej finansowo przez siatkę mafijną faryzeuszy. Ostatnie doniesienia Gazety Wyborczej mówią jednak o tym, że Judasz mógł być podwójnym agentem i tak naprawdę działać jako współpracownik Jezusa Ch., pseudonim Mesjasz.

Informatorzy policji, proszący o anonimowość i działający pod pseudonimami Ewangeliści, uważają, że Judasz został wrobiony przez tajne ugrupowanie Palestyńskiej Służby Bezpieczeństwa, w półświatku przestępczym zwane Sanhedrynem, które miało na celu pozbycie się siejącego zamęt i nieprzyjazną propagandę Jezusa Ch. Iskariota miał podjąć się zlecenia i zainkasować za nie 30 srebrników (równowartość 10 000 $). Pod przykrywką spotkania się z Jezusem, wskazał mafii miejsce jego pobytu.

Najnowsze odkrycia dowodzą, że Judasz już wcześniej mógł mieć powiązania z poszkodowanym i wcale go nie zdradził. Jezus Ch. ponoć sam poprosił Iskariotę o naprowadzenie na niego Palestyńskiej Służby Bezpieczeństwa, żeby się wypełniły słowa napisane w Piśmie. Jakiś czas po tym incydencie Judi polubił huśtanie się na drzewie, co mu na zdrowie nie wyszło, bo zamiast się trzymać rękami stwierdził, że dobrym miejscem jest także szyja.

Nie mniej jednak Judasz stał się symbolem zdrady i zakłamania. Według ostatnich wieści, spadkobiercy ustawowi Iskarioty rozważają wszczęcie procesu sądowego o zniesławienie ich przodka i ich rodziny oraz o odszkodowanie za straty moralne w wysokości 30 000 000 srebrników (równowartość 10 000 000 000 $).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]