Radio Maryja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Słynny telefon słuchacza
Logo Radia Maryja, odbierane tylko na 66,6 FM
Logo sieci Mobilking dla prawdziwych moherów
Wersja rastafariańska loga Radia Maryja

Radio nie ma ryja, radio ma głośnik.

Anonimowy słuchacz

And everything I had to know
I heard it on my radio

Queen o Najświętszej Rozgłośni Najświątobliwszego ojca Rydzyka

Radio Maryja (alternatywna pisownia – Radio MaRyja bądź Radio MaWRyja) – toruńska rozgłośnia katolicko-narodowa i sekta. Ośrodek Kościoła Toruńskokatolickiego i Rydzyka. Nadaje audycje dla emerytów, rencistów, schizofreników, wyborców PIS, ksenofobów oraz antysemitów. Popiera łowców TW i agentów SB, chociaż niektórych TW i agentów SB też popiera. Ma specjalny oddział dla ćpunów i emo – Radio Marycha.

Odbiór Radia Maryja[edytuj • edytuj kod]

Jeśli ktoś chce posłuchać audycji Radia Maryja, to generalnie nie ma z tym problemu, a jeśli ktoś nie chce, to zostaje do tego zmuszony, ale generalnie nie ma z tym problemu. Na wielkiej stodole, w której nadawane są audycje, umieszczono wielką antenę, żeby nawet Mohery z planety Rydza mogli go słuchać.

Jak wykończyć Radio Maryja?[edytuj • edytuj kod]

  1. W urzędach pocztowych znajdują się specjalne druki o następującej treści: Cel Radio Maryja Dar dla Radia Maryja w Toruniu Bank Pocztowy SA pierwszy oddział w Toruniu 131263-61580-27006-100-0/0.
  2. Wypełniamy druk i wysyłamy na rzecz Radia Maryja 1 grosz. W urzędzie mogą nie chcieć przyjąć jednego grosza, ale wtedy trzeba się kłócić, bo pocztowcy nie mają prawa odmówić przyjęcia naszego wsparcia na rzecz naszej ulubionej stacji.
  3. Za nami staje nasz kolega i tez wpłaca 1 grosz. Uwaga: nie płacimy nic za przekaz, ponieważ płaci za niego odbiorca – taka jest umowa radia z pocztą.
  4. Za nim staje nasz trzeci kolega i również wpłaca grosz.
  5. Następnie znowu my wpłacamy 1 grosz i tak w kółko.
  6. Wysyłamy w sumie 120 groszy, trzy razy (w sumie 360 groszy, czyli 3,6 PLN).
  7. Operacja ma sens. Za każdy z przekazów Radio Maryja płaci poczcie opłatę pocztową (ok. 3,6 zł). 3,6 x 360 to 1296 zł opłaty pocztowej zapłaconej przez radio.
  8. 1296 zł odjąć wpłacone przez nas 3,6 zł daje 1292,4 zł ujemnego wsparcia dla rozgłośni.
  9. Wpłacać pieniądze na rzecz radia mogą również niewierzący.

Pomysł autorstwa Jerzego Urbana (prawdopodobnie, na pewno najwierniejszy fan Radia Maryja wypromował ten pomysł), który już nie działa, ponieważ podniesiono minimalną kwotę wsparcia Radia Maryja.

Obecność w Internecie[edytuj • edytuj kod]

Po ostatnich wyborach parlamentarnych Ojciec Dyrektor (miłościwie nam dyrektorujący) podjął inicjatywę mającą na celu uzyskanie właściwej pozycji internetowej Radia. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że na razie, wskutek oporu żydomasonoLGBTkomuny, pomimo powszechnego poparcia wśród narodu nie udało się zarejestrować Radia pod właściwą i należną z racji statusu domeną http://www.radio.gov.pl/. Prace nad osiągnięciem tego celu trwają.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:
NonNews
Zobacz w NonNews temat: