Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Antyradio

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Figurski rockmanem??? Pracowałem w antyradiu gdy przychodził do nas jako szef, rock i muzyka heavy ustąpiła pop papce którą serwował figurski potem zaczął w piątki przychodzić kuba i content radia sie wzmocnił, ale muza została ta sama. tylko ostry i kosa potrafili jeszcze cos fajnego popuszczać

Internauta demaskuje wrogą siatkę

Moje wina, moje wina…

Figurski po współpracy z Wojewódzkim

Ostry jak moja kosa

Kosiński o Ostrowskim

Co innego muzyka, która wywołuje emocje, a co innego emocje, które pretendują do tytułu muzyki…

Kasprol o Antyradiu

Odjechani państwo Zientarscy i Jah Jah w Antyradiu

Niezidentyfikowany lektor zapowiadający program w tej stacji

Antyradio – stacja radiowa działająca w Warszawie na falach 94,0 FM 106,8 FM, w Katowicach i Krakowie odpowiednio 106,4 i 101,3 FM 101,0 FM oraz w paru mniejszych miastach Polski.

Programy[edytuj • edytuj kod]

Najbardziej znanym z programów, która kojarzy się z Antyradiem jest „Antylista”, nadawana do 2008 roku programu radiowo-obyczajowo-(nie-obyczajnego)-rockowego z agentem Jakubem Wojewódzkim w roli głównej. Wojewódzki występuje w nim na żywo, a czasami nago z przydzielonym mu dla lepszej kontroli obyczajowości obyczajności Figurskim Michałem vel „Figurą”, byłym telemarketerem i dyrektorem Antyradia w latach 2002–2008.

Obecnie najbardziej popularnym programem są „Odjechani”, w której Zientar[1] szczepi bakcyla wszystkim słuchaczom, by uwierzyli, że na świecie istnieje tylko jedna rzecz – motoryzacja.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Era Wojewódzkiego i Figurskiego[edytuj • edytuj kod]

Początkowo Antyradio nazywało się po prostu „Radio 94”, od 2002 rocku nadając na zwykłej częstotliwości 94 FM „zwykłą” rockową muzykę. Miły głos prezentera przekonywał nas wtedy, że jest to… jedyne męskie radio w mieście.

Sytuacja w 2005 ro(c)ku diametralnie się zmieniła – radio nie nadawało ani rocka ani też dance, przygotowując się do wielkiego „Smash the Flash” (radio Flash, vel Flajsz z Katowic również nie grało już podówczas ani dance, ani też rocka). Z powodu tego, że obie rozgłośnie stały się niepodobne ani do radia ani też do radia, przyjęły wspólną nazwę aniRadio czyli antyRadio, ginąc w obłoku muzycznej antymaterii.

Uczeni do dziś zastanawiają się nad zjawiskiem anihilacji, które tu wystąpiło w przypadku odosobnionym i pojedynczym w polskich mediach. Już w początkach działalności Antyradia jednostki bardziej badawcze zarejestrowały pojawienie się pierwszych pop – cząstek, które nie powinny były się tam znaleźć.

Od czasu zmiany nazwy Antyradio nadaje ponoć również pakiet informacji podprogowych na falach przenoszonych przez antymaterię.

W 2008 roku para Michał Figurski i Kuba Wojewódzki odeszła ANTYtriumfalnie z Antyradia robić wieś pracować w Radiu Eska Rock.

Po erze Wojewódzkiego i Figurskiego[edytuj • edytuj kod]

Po odejściu Figurskiego i Wojewódzkiego, szefowie Antyradia postanowili zorganizować casting na nową twarz Antyradia. Po wielu godzinach męczącej pracy i żmudnej roboty dyrekcja stacji postanowiła, że nową twarzą stacji zostanie Krzysztof Ibisz, który rozgromił wszystkich najlepszych prezenterów na świecie. Kiedy on sam o tym się dowiedział, powiadomił włodarzy stacji że nie będzie występował w kabinie z kiblem na billboardach (i to nago!). Po tym stwierdzeniu, dyrekcja postanowiła zorganizować casting jeszcze raz i w rezultacie nowymi twarzami Antyradia zostali dwaj uliczni didżeje – DJ Zientar i DJ Dża Dża, który zasłynął słynnym, staropolskim ukłonem swojej czapki. Od tamtej pory Antyradio nadawało głównie ostre i mocne piosenki, tak jak Zegarmistrz światła.

Inną gwiazdą Antyradia jest doktor wielokrotnie muzycznie habilitowany, niejaki Kasprol, od którego jego pseudonim nazwano nową naukę pod nazwą Kasprologia. Sam Kasprol jest twórcą wykładów na wielu uniwersytetach na całym świecie, autorem wielu książek i encyklopedii, a także twórcą Listy piosenek zakazanych w Antyradiu. Być może dlatego, jako Tomasz Kasprzyk, pracuje w innym radiu z grupy EuroZET.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Wraz ze swoją córką, ale bez syna.