RMF FM

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jakie wy macie wspomnienia z cmentarzy? Piszcie na 3322

Prowadzący RMF zachęca do utraty pieniędzy

Ile ma lat dziesięcioletni samochód?

Przeciętne pytanie w tym radiu

RMF FM (właśc. Radio Muzyki Fatalnej FM, Rozbieraj Małolatę Fachowo FM, Razem Miejmy Fatygi, Reklamy Muzyka Fakty lub Rakowa Muzyka Frajerów, dawniej RFN FM) – muzyczno-reklamowo-faktowa stacja radiowa rodem z III Rzeszy Krakowa, stawiająca sobie za cel wypromowanie młodych zdzir talentów. Wg dzieła pt. Transformacja systemów medialnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej po 1989 roku „Na antenie stacji dominuje muzyka rockowa”… Jej siedziba mieści się na Kopcu, więc jest szczególnie lubiana przez krety.

Misja[edytuj • edytuj kod]

Swoją misję radio realizuje w bardzo nowatorski sposób, który można byłoby nazwać czystą psychologią. Skrótowo opiszemy to: „Słuchaj tego w kółko, aż stwierdzisz, że Ci się podoba”. W ten sposób wypromować można nawet takich „artystów”, jak Feel, Lady Gaga czy Gosia Andrzejewicz, Dynoro. Niektórzy uważają, że promuje niemiecki punkt widzenia – jej dziennikarze oraz personel techniczny się z tym nie zgadzają, chociaż pracują u Bauera.

Loteria[edytuj • edytuj kod]

Głównym motywem przewodnim stacji jest lipna loteria prowadzona od wielu lat. Prowadzący kilka razy na godzinę namawiają do wysyłania SMS-ów, po czym raz dziennie podstawiona osoba wygrywa minimum 100 tysięcy złotych. Ogłaszanie zwycięzcy na antenie wygląda przeważnie w taki sposób:Cquote2.svg

GRATULACJEEE! Wygrałeś sto tysięcy złotych, YEAAAAAHHHH!!! ŁOOOOOOO!!!!
Cquote2.svg

— ProwadzącyCquote2.svg

No fajnie, dzięki.
Cquote2.svg

— Zwycięzca

Ramówka[edytuj • edytuj kod]

Sztywno wyliczona – w radiu znajdziesz 2300000% muzyki, 400% tekstów o nieCałej Przyjemności, 46% wiadomości (a w tym: 10% sportu, 14% pogody, 4% wiadomości kulturalnych, 6% wiadomości ekonomicznych), 6% publicystyki i 165% reklam leków i sklepów sieci Lidl.

Muzyka[edytuj • edytuj kod]

Kiedyś radio rockowe, gdzie powerplayem była Nirvana. Obecnie, gdy słyszysz:

to możesz być pewny, że słuchasz RMF FM. Ciekawym zabiegiem jest także skracanie utworów, np. w piosence Something's Going On grupy Bomfunk MC's śpiewa prawie wyłącznie kobieta, wersja płytowa jest troszeczkę inna… Tak samo z The Final Countdown Europe ucięto wszystko oprócz głównego sampla. Wszystko za sprawą redakcji muzycznej i sadystycznych upodobań jej pracowników, którzy, jeśli jeszcze nie są, powinni zostać honorowymi członkami Polskiego Związku Głuchych lub podobnej organizacji o zasięgu światowym.

Krytyka[edytuj • edytuj kod]

Słuchacze często skarżą się, że dźwięk jest zbyt krystalicznie czysty, muzyka za najlepsza, a riposty redaktorów zbyt cięte. Stacja ignoruje te skargi. Prezes nie ma na ten temat zdania, ba, nawet samego prezesa nie ma, chociaż krążą plotki, że ukrywa się gdzieś na Kopcu i planuje jak jeszcze wypromować Najlepszą muzykę.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.