Wielka Kumulacja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wielka Kumulacja – audycja w radiu RMF FM odbywająca się od stycznia 2009 w dni powszednie od 9:00 do 18:00, a od 2010 także w soboty od 10:00 do 15:00. Zastąpiła podobną audycję, Tysiąc na godzinę. Plan wejść antenowych prowadzących jest do przewidzenia jeszcze przed rozpoczęciem słuchania.

A gdy się skończy kawa[edytuj • edytuj kod]

  • 9:05 – Powitanie się prowadzącego (jest nim Robert Karpowicz), przypomnienie numeru pod który wysyłamy SMSy, aby wygrać zawrotną nagrodę w postaci kopa od Bardzo Wyczesanej Fajnej Wróżki.
  • 9:25 – Po 20 minutach muzyki, prowadzący przypomina nam ponownie numer i sypie prześmieszną anegdotą o sałacie. Dzwonią feministki i twierdzą, że to było seksistowskie.
  • 9:40 – Spiker odpowiada na listy. I faktycznie, do najbliższej poczty jest bardzo niedaleko.
  • 10:18 – Prowadzący przypomina która jest godzina, przy okazji też podając numer pod który wysyłamy SMSy. A teraz wizyta w barku.
  • 11:40 – No! Prezenterowi wreszcie zakończył się poranny wzwód. Uff, teraz na spokojnie. Przypomina ciepłym barytonem o konkursie. Natychmiast odzywają się tajemnicze Panie i równie tajemniczy pracownicy z Kampanii Przeciw Homofobii.
  • 12:24 – Dowiadujemy się w ramach części merytorycznej programu, co murzyni jedzą na obiad. Gdy pada słowo „nic” prowadzący śmieje się do rozpuku.
  • 14:00 – Jakiś inny duet(Kamil Baleja, Kasia Wilk) przychodzi do radia, by zmienić poprzedniego typa – przypominanie numeru SMSowego męczy. Treść powitania będzie znana. Wygląda mniej więcej tak: „Dzień dobry, witamy was gorąco. Kłaniają się <imię i nazwisko prowadzących>. Cały czas trwa nasza zabawa SMS-owa. Macie szansę na nagrodę główną, która wynosi XX tysięcy złotych. Tak więc nie czekajcie i przyślijcie imię pod numer 7252. Drugi finał jeszcze tego popołudnia.”

Szara rzeczywistość[edytuj • edytuj kod]

  • 16:15 – Czas na telefon do słuchacza. Tutaj zaczynają się schody, bo trzeba zawołać kogoś z redakcji i zmodulować mu głos tak, aby zabrzmiał on jak telefon. Po wpadce numer #4737624 czas na kolejne 30 minut muzyki bez słowa prowadzącego. Playlista sprawdzona – więc codziennie ta sama.
  • 16:45 – Prowadzący podsumowuje ankietę na stronie radia, dotyczącej jakichś pierdół. Naraziłby firmę na spory uszczerbek finansowy gdyby nie przypomniał przy tym o głównym celu audycji.

Po tym jak ludzie wysłali tak wiele SMSów, nie ma sensu się już odzywać, więc przez następne godziny będziemy słyszeć wyłącznie „jest <godzina>, <ktośtam> zaprasza na Fakty”, przecież po południu są co pół godziny, to po co jeszcze swoje gardło nadwyrężać.

Czasami dają jakieś pierdoły ze świata „gwiazd”. Oczywiście nie może zabraknąć wkurwiających reklam co 15 minut.