Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Disturbed

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Disturbed – zespół pochodzący z Hameryki. Rodzaj wykonywanej przez nich muzyki od wielu lat jest źródłem sporu; najstarsi metale, którzy nie mogą już policzyć koralików w brodzie i tatuaży na klacie, twierdzą, iż zespołowi brakuje pierdolnięcia, aby uznać ich za prawdziwych szatanów. Tak ich to zmartwiło, że nazwali się „zmartwieni”. Po wielu latach dyskusji fani oraz sam zespół doszli do wniosku, iż można ich zaliczyć do wykonawców hard-rocka oraz new-metalu.

Skład[edytuj • edytuj kod]

David Draiman
  • David Draiman – wokalista, do tego straszny łysol. Cechuje go naśladowanie odgłosów zwierząt podczas rui w większości piosenek. W niektórych utworach przypomina to także odgłos rozrusznika jelcza. Pewnego dnia jego dziewczyna powiesiła się na jego widok. On jak na prawie-metala przystało sprzedał jej ciało szatanowi i napisał o tym piosenkę.
  • Dan Donegan – szarpidrut, pozuje na koksa, ale nie bierze rakiet fjula, więc jest lipa. Lubi wkurzać fanów, więc najlepsze kawałki (te prawie dobre) gra na niestandardowo strojonej gitarze. Skutkuje to tym, że 99% domowych szarpidrutów nie potrafi nagrać covera.
  • John Moyer – gitarzysta, tyle że basowy. Zazwyczaj gra z playbacku, a nawet jak nie, to i tak go nie słychać.
  • Mike Wengren – jego jedynym zadaniem jest napieprzanie w garnki po ziemniakach przez cały utwór. Podobno kiedyś – zamiast „umc-umc” – zagrał samo „umc”.
  • Steve Kmak – były gitarzysta basowy. Został wywalony za kupno wokaliście na urodziny szamponu.