Feel

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Feelkatowicki zespół pochodzenia rosyjskiego grający rock, który wykorzystując chwilową naiwność trzynastolatek zbił wielką kasę i wyjechał do Niemiec na szparagi.

Teksty piosenek[edytuj • edytuj kod]

Backmasking w wykonaniu Feel

Zbiór tekstów zespołu Feel powinien służyć jako poradnik Jak zdobyć serca słuchaczy za pomocą bełkotu pseudopoetyckiego?. Najsłynniejszym cytatem, z piosenki „Jak anioła głos”, jest w pustej szklance pomarańcze to dobytek mój. My również zazdrościmy wokaliście dobytku, będącego bytem sprzecznym, gdyż, jak powszechnie wiadomo, szklanka nie może być pusta, jeśli są w niej pomarańcze. Wiadomo także, że nie da się wsadzić kilku pomarańczy do szklanki.

Teksty piosenek Kupichy są tak zmyślnie napisane, że jakby to puścił od tyłu (w tym przypadku backsmacking „piosenki” „Mój Dom” to słychać bardzo wyraźne wołanie do Szatana (czy nawet proszenie go o zgwałcenie swojej kości).

Zasada działania[edytuj • edytuj kod]

Guru w zespole to Piotr Kupicha, chłopak do tańca i do różańca, gdyż oficjalnie śpiewa, gra, komponuje, pisze teksty i wysyła płyty na torrenty i bazary. Jednak jego faktyczna funkcja sprowadza się tylko do tego ostatniego oraz włączania adaptera na koncertach, gdyż zespół prawie zawsze gra z playbacku. Wyjątkiem jest brak publiczności. Muzyka powstaje w programie Dance eJay 2.0 Beta pod czujnym okiem Piotra Rubika.

Plotki[edytuj • edytuj kod]

Istnieją uzasadnione podejrzenia, że Piotr Kupicha poddał się zabiegowi kastracji przed nagraniem piosenki Jak anioła głos w celu podwyższenia falsetu o 10 oktaw, jednak muzyk stanowczo zaprzecza tym doniesieniom, natomiast jego żonka zagadkowo milczy w tej sprawie; pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż zdarza jej się nazywać męża jelonkiem.

Świadomość Kupichy[edytuj • edytuj kod]

Piotr dostaje orgazmu na scenie

Wśród słuchaczy grupy Feel panuje kult wokalisty. Najzagorzalsi fani wierzą, że poprzez intonowanie tekstów piosenek osiągną doskonałość oraz wreszcie zrozumieją, o co w nich właściwie chodzi. Ten stan nazywa się dumnie Świadomością Kupichy. Osiągnięcie go, podobnie jak zrozumienie przesłania, nie jest łatwe. „Kiedy przejawia On Swoją energię myślenia, jest On Najwyższym Panem” – głosi jedno z przykazań. Każdy, kto wyznaje wyższość Feela nad innymi zespołami, musi oczyścić się z grzechów poprzez długie modlitwy i intonowanie najważniejszych zdań, do których zalicza się:

Widzę obraz Twój
W pustej szklance.
Pomarańcze –
– To dobytek mój

Szczególnie ważne słowa; uświadamiają, że należy wyzbyć się majątku i wyrzec wszelkich przyjemności. Nieodzownym elementem rytuału jest wycięcie zdjęcia Kupichy z Bravo i wpatrywaniu się w nie przez min. cztery godziny. Cztery, ponieważ z tylu liter składa się nazwa zespołu. Post i pomarańcze pozwalają poczuć Boskość Lotosowych Stóp Kupichy.

Pokochaj, kiedy ja sam ze sobą kłócę się.
Oddychaj dla mnie,
Spójrz czasem w oczy me.
Zastanów się.
No, zastanów się!!!

Powtarzanie tego fragmentu oznacza najwyższe oddanie i gotowość do heroicznych czynów, takich jak spojrzenie Piotrowi w oczy czy oddychanie dla niego.

Słuchaj, słuchaj bo
Zabawnie tak oddychać przez różową słomkę,
Cudownie tak rozmawiać bez niemiłych wspomnień.
Każdy dzień mówi nam coraz więcej.
Słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz

Ów fragment intonowany jest podczas porannego joggingu przy użyciu różowej słomki. Żaden inny kolor nie jest dopuszczalny – np. zastosowanie czarnej oznacza otwartą wojnę ze Świadomością Kupichy. Rytuał polega na zatkaniu jednej z dziurek nosa i włożenia słomki do drugiej. Taki sposób wymiany gazowej owocuje odlotem, jakiego nie funduje nawet marihuana, a intonowanie przybliża do Boskiego Stanu Świadomości Kupichy.

Znane są również przypadki, kiedy to ludzie po wielu trudach osiągają Świadomość Kupichy.

Czułam, że marnuję swoje życie. Radio uratowało moją egzystencję – pozwoliło mi usłyszeć boski głos Piotra, a intonowanie otworzyło oczy i pozwoliło oczyścić duszę. Sprzedałam wszystko, ale mam szklankę i co dwa dni kupuję pomarańcze. Mieszkam pod mostem, ale jestem szczęśliwa, bo umiłowałam Lotosowe Stopy Pana i wiem, że on jest zawsze ze mną – pisze Joanna K. z Katowic, nosząca dokładnie taki naszyjnik, jak jej guru. Codziennie powtarza „jak w westernie jeden sen”, dzięki czemu, jak mówi, schudła sześć kilo.

Z uwagi na małą szkodliwość społeczną utwory Feela grane są na wszelkich imprezach i w większości stacji radiowych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Nonźródła
Zobacz w Nonźródłach:
Nonźródła:A gdy jest już ciemno