Cudowny Medalik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Cudowny medalik

Cudowny Medalik – dar Maryi na trudne czasy. Daje obfite łaski osobom noszącym go na szyi z ufnością, dla osób nieufnych i bez szyi to blichtr.

Historia[edytuj • edytuj kod]

27 listopada 1830 świętej Katarzynie Labouré od Cudownego Medalika ukazała się Najświętsza Maryja Panna i powiedziała stwórz medalik i rozdawaj go, choć nie zarobisz na nim dużo pieniędzy, ale ja będę zadowolona, a zakonnica narysowała medalik i zaczęła go wyrabiać. Ludzie zaczęli go nosić, bo dziwnym trafem w dziewiętnastym wieku źle im się żyło, a z medalikiem było im się lżej[1]. Dla Polaków szczególnym może być fakt, że Matka Boża poleciła wybić na nim napis w języku polskim: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

Cudowny Medalik w polskiej kulturze[edytuj • edytuj kod]

Do głównych zadań medalika należy odpędzanie niskiego poziomu WIG20 oraz oprocentowania w bankach szwajcarskich. Osoby postronne mogą zostać zaatakowane reklamami medalika na stronach zupełnie niezwiązanych z dewocją, religią czy też ekonomią i finansjerą. Długofalowe korzystanie z usług medalika może zmiażdżyć szatana stopą Maryi; nieprawidłowe stosowanie może prowadzić do bliższego spotkania z wcześniej wymienionym.

Medalik jest mocno reklamowany w serwisach internetowych, takich jak Last.fm, zwłaszcza na stronach kapel death metalowych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. bo był aluminiowy a nie złoty