Cudowny Medalik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Cudowny medalik

Cudowny Medalik – dar Maryi na trudne czasy. Daje obfite łaski osobom noszącym go na szyi z ufnością, dla osób nieufnych i bez szyi to blichtr.

Historia[edytuj • edytuj kod]

27 listopada 1830 świętej Katarzynie Labouré od Cudownego Medalika ukazała się Najświętsza Maryja Panna i powiedziała stwórz medalik i sprzedawaj go, zarobisz dużo pieniędzy, a ja będę zadowolona, a zakonnica stworzyła medalik i zaczęła go sprzedawać, zarabiając dużo pieniędzy i robiąc dobrze Maryi. Dla Polaków szczególnym może być fakt, że Matka Boża poleciła wybić na nim napis w języku polskim: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

Cudowny Medalik w polskiej kulturze[edytuj • edytuj kod]

Do głównych zadań medalika należy odpędzanie niskiego poziomu WIG20 oraz oprocentowania w bankach szwajcarskich. Osoby postronne mogą zostać zaatakowane reklamami medalika na stronach zupełnie niezwiązanych z dewocją, religią czy też ekonomią i finansjerą. Długofalowe korzystanie z usług medalika może zmiażdżyć naszego szatana stopą Maryi; nieprawidłowe stosowanie może prowadzić do bliższego spotkania z wcześniej wymienionym.

Medalik jest mocno reklamowany w serwisach internetowych, takich jak Last.fm, zwłaszcza na stronach kapel death metalowych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]