Reinkarnacja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wiesz co to jest reinkarnacja? Słyszałeś w swoim życiu taki długi wyraz?

Fred z „Chłopaki nie płaczą” do Gruchy o reinkarnacji

Reinkarnacja – po polsku oznacza to „ponowne–w–wcielenie”. Następuje ona po wąchaniu kwiatków od spodu. Niektórzy wierzą w reinkarnację, inni w pójście do Nieba. Inniejsi wierzą w zjednoczenie się z Szatanem. Jeszcze inniejsi nie wierzą w nic.

Informacje ogólne[edytuj • edytuj kod]

Reinkarnacja to najpewniej bzdety, bzdury, miraże. Jaka jest prawda? Wiedzą to tylko zmarli. Zazwyczaj wcielamy się w jakieś zwierzę. Tylko nieliczni dostają jakiś zawód, w którym będą harować do kolejnej reinkarnacji. Jeszcze bardziej nieliczni po kolejnej reinkarnacji dostają lepszą harówę. O poprzednim życiu i wcieleniu musisz jednak zapomnieć, po niektórych jednak widać skutki bycia baranem lub inną świnią. Jeżeli masz kumpla przesiadującego miesiące dni (no bez przesady!) przed komputerem, niewykluczone, że w poprzednim wcieleniu był informatykiem.

Krytyka[edytuj • edytuj kod]

Dlatego… czy reinkarnacja w ogóle istnieje? Może to tylko wymysł szatańsko-buddyjskiej Wikipedii? Jeżeli umrzesz, być może potwierdzisz istnienie reinkarnacji, ale jak to zrobisz, skoro o poprzednim życiu zapomnisz? I tak oto mamy kolejny religijny absurd, służący do mącenia „ludziom dobrej woli” w głowach, choć, co dobre w buddyzmie, przynajmniej nie tak bardzo po kieszeniach.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Badania dowiodły, że osoby wierzące w reinkarnację rzadziej ubezpieczają domy i nie zapinają pasów.
  • Oczywiście, nawet jeśli i tak jest coś takiego jak reinkarnacja, to i tak będą jakimś szlamem.
  • Do reinkarnacji wcale nie musisz umierać! Wystarczy bardzo zaawansowane rozszczepienie osobowości.