Raelianie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Poza tym przemoc narasta wśród ludzi, którym się wydaje, iż są nieszczęśliwi, a cała sztuka polityków polega na wzmocnieniu tego uczucia, by obalić ludzi u władzy i przejąć ich stanowiska. Potem ci ostatni zrobią to samo i w tym samym celu. Utrzymuje się w ten sposób uczucie frustracji, z którego – po kolejnych przewrotach na szczeblu władzy – pewnego dnia może wyniknąć ogólne przekonanie, że źródłem nieszczęść jest sąsiedni kraj. W ten sposób zaczynają się wojny.

Tom III, Czym jest przyjemność?

Raelianie – najniebezpieczniejsza sekta świata (to nie pomówienie, sami dostali odgórne polecenie by twierdzić, że wstąpili do sekty i wyprano im mózgi), postrach wszelkich władz państwowych, gdyż zaproponowali przeprowadzanie regularnych testów na inteligencję dla polityków i ich wyborców, co wyklucza ukształtowane przez tradycję kolesiostwo oraz wciskanie kitu ciemnemu ludowi:


Ogólna charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Grupa skupia wyjątkowo nietypowych osobników, ponieważ jakimś dziwnym trafem nie wykazują oni żadnych objawów psychozy na wieść o istnieniu życia pozaziemskiego, wręcz cieszy ich taka myśl.
Krążą nawet niepotwierdzone plotki, iż sami Raelianie są kosmitami, którym znudziła się proza życia na ojczystej planecie, dlatego na Ziemi szukają odskoczni w postaci mocnych wrażeń, w tym sportowych, artystycznych i seksualnych. Aby prawda nie wyszła na jaw ze względu na widoczne odmienne obyczaje, udają ziemian bawiących się w sektę. A pech chciał, że u każdego, kto próbował znaleźć demaskujące dowody na poparcie tejże tezy, wkrótce diagnozowano kliniczne objawy schizofrenii, więc może lepiej nie dociekać prawdy kim oni naprawdę są i skąd się wzięli.

Poza przekonywaniem wszystkich do tezy pokojowego nastawienia kosmitów wobec ludzkości, głównym celem Raelian jest budowa świątyni-kosmodromu, pełniącej funkcję ambasady, która pozwoliłaby gościnnemu krajowi bogacić się na turystach. Fundusze są już zebrane, jednak jak dotychczas rządy nie dysponują wolnymi gruntami, gdyż z powodu obawy przed nasileniem się ataków oddziałów moherowych beretów przekazują wszystkie konkurencyjnemu Kościołowi Katolickiemu. Jednakże pomimo przeciwności losu trwa budowa prototypowej świątyni o nazwie UfoLand, ulokowanej w najważniejszym na świecie centrum duchowości, czyli Las Vegas.

Wierzenia[edytuj • edytuj kod]

Raelianie wierzą, że życie na Ziemi powstało w wyniku eksperymentu naukowego z zakresu inżynierii genetycznej. Naukowcy stanowczo zaprzeczają tak nonsensownemu twierdzeniu i zamierzają stworzyć życie na Marsie, gdyż jego istnienie tylko na jednej planecie jest zbyt narażone na zagładę w wyniku licznych kosmicznych kataklizmów.

Jednak najdziwaczniejszym wierzeniem Raelian jest pogląd, że byty nadprzyrodzone nie istnieją, więc człowiek sam decyduje o swoim życiu i nie musi się słuchać ględzenia kapłanów powołujących się na własny monopol w reprezentowaniu bóstw, których rozum ludzki nie ogarnie. Kłóci się to z powszechnie przyjętą wiedzą naukową, wyniesioną ze szkolnych lekcji religii. Z tego też powodu raelianizm jest zagrożony karą śmierci w Iranie oraz Malezji, a jeśli PiS dojdzie do władzy, to również w Polsce.

Najświętszą księgą Raelian jest Przekaz dany mi przez przybyszów z kosmosu.

Działalność[edytuj • edytuj kod]

Poza organizowaniem imprez, podczas których można chodzić nago (gdyż okrywanie ciała może być obrazą dla dzieła stwórców), Raelianie prowadzą działalność dobroczynną w postaci fundacji Clitoraid, finansującej operacje rekonstrukcji łechtaczki u okaleczonych afrykańskich kobiet.
Młode półnagie Raelianki organizują na ulicach procesje religijne GoTopless, domagające się równouprawnienia kobiet w postaci prawa do nienoszenia stanika w miejscu publicznym. To ostatnie może jednak wynikać z braku funduszy, gdyż w odróżnieniu od wszelkich innych religii zapomniano wprowadzić odpłatne sakramenty, więc nie starcza na kosztowne stroje wyszywane złotymi nićmi, którymi mogą pochwalić się kapłani i kapłanki u konkurencji.

Odmowa rejestracji[edytuj • edytuj kod]

W 1998 roku MSWiA odmówiło rejestracji, co uniemożliwia organizacji raeliańskiej płacenie podatków na terenie Polski, a rząd Szwajcarii, gdzie mieści się ich główna siedziba, nie ma prawa ściągać należności z polskiego oddziału ruchu. Jako główne powody odmowy podano m.in.:

  1. Brak nakazu bezwzględnego posłuszeństwa wobec przywódcy, co jest niezgodne z definicją religii.
  2. Zakaz wykonywania poleceń mordowania ludzi, co stanowi naruszenie powszechnego obowiązku obrony kraju przed homoseksualistami, masonami, żydami i ruskimi agentami.
  3. Twierdzenie o możliwości życia w związku partnerskim zamiast w nierozerwalnym małżeństwie, co stanowiło naruszenie tradycyjnego modelu rodziny.
  4. Twierdzenie, że homoseksualiści nie są źli i niech sobie spokojnie żyją, co stanowiło naruszenie moralności publicznej.
  5. Twierdzenie, że środki antykoncepcyjne są skuteczne i bezpieczne, co jest niezgodne z ustaleniami kościelnych naukowców.
  6. Twierdzenie, że inne narody nie są złe, więc nie trzeba z nimi walczyć i można tworzyć struktury ponadnarodowe, co stanowiło naruszenie suwerenności kraju (kilka lat później Polska o mocarstwowych ambicjach wchłonęła Unię Europejską).
  7. Twierdzenie, że pracę robotników i urzędników da się zastąpić przez maszyny, a ludzie będą mogli poświęcić więcej czasu na rozwijanie własnych pasji, co utrudnia ogłupianie obywateli przez rząd i może prowadzić do destabilizacji państwa oraz utraty zysków przez wielkie korporacje i bankierów, opłacających kampanie wyborcze.
  8. Twierdzenie, że można obyć się bez papierosów i alkoholu, co mogło wywołać ograniczenie zysków państwa w postaci akcyzy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]