Paruzja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jeden z boskich pomocników w walce ze złem
Siły ciemności przygotowują się do walki...
Proszę wstać. Sąd Ostateczny idzie

Aluzja, a nie paruzja, deklu

Szkolny kujon o paruzji

Do kosza z tym. Jest już artykuł o parówce

Admini Nonsensopedii o tym artykule

Paruzja – według Kościoła Chrześcijańskiego ponowne przyjście Zbawiciela na Ziemię pod koniec dziejów, by zniszczyć siły ciemności i ocalić dusze śmiertelników. Kilka lat temu nakręcono o tym wydarzeniu film o nazwie Mortal Kombat.

Zstąpienie z Niebios[edytuj • edytuj kod]

Jest wiele teorii na temat tego jak Chrystus przybędzie do naszego świata. Oto kilka z nich:

  • Zrodzenie przez niepokalane poczęcie. Kompletnie bzdurna teoria. W dobie in vitro każdy jeden mógłby się podszywać pod takiego Jezusa.
  • Przylecenie na grzbiecie stugłowego gryfa. Zwolennikami tej teorii są głównie fani erpegów, więc litościwie zostanie tu przemilczana.
  • Przyniesienie z Nieba przez anioły. Kompletna bzdura. Jak wszyscy wiedzą, anioły nie są materialne, więc Jezus, pozbawiony podpory, zaryłby w glebę z prędkością kilkuset kilometrów na godzinę.

Dziesięciu prawych mężów[edytuj • edytuj kod]

Niezależnie od tego jak to będzie, według Żydów, Zbawiciel ma odnaleźć dziesięciu bezgrzesznych ludzi. Wezmą oni udział w triumfie nad złem. Są różne teorie na temat tego co stanie się w tej chwili. Mówi się o szukaniu przez wyszukiwarkę na Facebooku i rozsyłanie łańcuszków GG, a także o demokratycznych wyborach. Najprawdopodobniej jednak nastąpi wtedy zwycięstwo szatana, gdyż – jak dobrze wiadomo – cnotliwi i prawi ludzie wymarli jeszcze przed wymyśleniem koła. Aby zabezpieczyć się przed takim nieszczęściem Rząd Amerykański zamknął dziesięcioro niemowląt w tekturowych pudłach z dwiema dziurami, jedną do wrzucania jedzenia i drugą do usuwania odchodów. Jak się okazało jednak jedno z nich zgrzeszyło, nadmiernie obżerając się kaszką o smaku malinowym.

Walka ze złem[edytuj • edytuj kod]

Po tych wszystkich bredniach nastąpi zagłada świata, a Chrystus bohatersko zniszczy zło wszelkie i ocali nasze dusze. Następnie będzie sądzić żywych i umarłych. Sąd ma być sprawiedliwy, więc zajmie trochę czasu. Nieoficjalnie mówi się o 10000 lat. Możliwe, że nadejdzie jednak pomoc z zewnątrz. Sędziowie Artur Lipiński i Anna Maria Wesołowska już zapowiedzieli, że znajdą wolną chwilę.