Abaddon (demon)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Abaddon kasuje wandala przypadkowego chrześcijanina bez krzyża na czole

Mają nad sobą króla – anioła Przepaści. Imię jego po hebrajsku brzmi ABADDON, a w greckim języku ma imię APOLLYON

Biblia (Ap. 9.11) o hierarchii wśród nonsensopedystów

Abaddon – demon wywodzący się z Biblii, niosący miłosierdzie światu poprzez jego całkowite rozwalenie. Jest też aniołem otchłani, a co za tym idzie patronem szatańskiej gry zwanej w skrócie Oblivionem.

Życiorys delikwenta[edytuj • edytuj kod]

Abaddon urodził się jako zwykłe dziecko w rodzinie serafinów[1]. Niestety rodzice nie poświęcali mu zbyt dużo uwagi, gdyż przez sześć par skrzydeł nie mogli się nawet nad nim pochylić, a na dodatek byli zajęci ustawicznym wypowiadaniem słowa Trishagon. Doprowadziło to do załamania psychicznego anioła po osiągnięciu wieku dorosłego i skłoniło go do przyłączenia się do rebelii innego frustrata o imieniu Lucyfer[2]. W wyniku tego Abaddon wypadł z Bożej łaski i stał się demonem.

Otworzyła się przed nim wspaniała kariera – stał się demonem niosącym cierpienie wszystkim, którzy nie mieli pieczęci Boga na czole. Zasadniczo oznacza to wszystkich ludzi na ziemi za wyjątkiem półdzikich polinezyjskich ludów i fanatycznych katechetów wycinających sobie krzyże na czołach. Ponadto Abaddon stał się demonem otchłani, który miał sprowadzić ją na świat, tym samym doprowadzając do jego końca i wiążąc w niej dusze niewiernych. Aby lepiej przystosować się do nowej roli, Abaddon przyjął postać szarańczy z kobiecą głową i włosami Michała Wiśniewskiego.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. I kij z tym, że anioły są aseksualne. W dzisiejszych czasach chłop może dzieci rodzić to czemu nie anioł?!
  2. Jego z kolei w szkole przezywali „Lampka”