Lucyfer

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Szatan
Ten artykuł powstał przy współudziale Szatanaaa!
Jeżeli chcesz go rozbudować – pamiętaj, kto po nim wcześniej stąpał!
I wszystko jasne

Lucyfer (z łac. „niosący światło”) – szef Piekła, patron piekarzy.

Ogólnie[edytuj • edytuj kod]

Potocznie nazywany Luckiem, Luciem, Lucjanem, Lampką. Aktualnie mieszka w Piekle i nim rządzi (aczkolwiek podobno ostatnio wyjechał na dłuższe wakacje). Główny szef wszystkich demonów i innych stworzeń, które za wszelką cenę chcą namówić prostego śmiertelnika do grzeszenia, a co za tym idzie, do pójścia do Piekła. Czasem zajmuje się opętaniami, w czym notorycznie przeszkadza mu Jezus razem z egzorcystami. Prości ludzie nazywają go Szatanem bądź Diabłem. W wolnym czasie wącha kwiaty i pisze poezję.

Ziemscy Wysłannicy[edytuj • edytuj kod]

Jak ogólnie wszyscy wiedzą, ma on swoich wysłanników na Ziemi. Są oni nazywani metalowcami. Na tę grupę społeczną, tak samo jak na gothów trzeba szczególnie uważać. Jak mówią różne mądre strony internetowe, są to szataniści, którzy czczą właśnie Lucyfera i są pod jego mocą, czyli po prostu są opętani. Jeśli nie będziesz dość ostrożny, mogą złożyć cię w ofierze na czarnej mszy bądź spalić na stosie. Ewentualnie, co nawet gorsze, mogą nakłonić do samodzielnego myślenia (a to, jak wiadomo, grzech śmiertelny).

Przyjaciele[edytuj • edytuj kod]

Lucek ma także wielu innych przyjaciół. Należą do nich Belzebub, Amadeusz-Kosmateusz (Asmodeusz), Morel,Tyci, Abaddon, Bags (nie mylić z Bugsem – królikiem), Saddam Husajn (z którym żyje w intymnym związku) i inni. Ma mnóstwo kochanek, które zmienia bardzo często. Niektórzy mówią, że w końcu dorobił się potomków, jednak to nic pewnego. Przyjaźnił się również z mężczyzną nazwiskiem LaVey, który spisał wszystko to, co Lucek mu do ucha szeptał. Jednak chłopak ten już nie żyje, ponieważ, jak mówią pogłoski, przeżył niezapomniany romans z Kostuchą. Nie spodobało się to jej mężowi Żniwiarzowi, który to ubił LaVeya swoją kosą. Jego głównie zapamiętaną partnerką była Beatris, narzeczona Dantego. Lucek przyjaźni się również z wokalistami, tudzież członkami zespołów metalowych.

Wrogowie[edytuj • edytuj kod]

Wrogów też ma, no bo jakże inaczej. Jego naczelny wróg to Bóg. W końcu to on strącił Lucka do piekielnych otchłani dawno, dawno temu (na stos z nim, na stos!). Potem odkupił całą ludzkość i oznajmił Luckowi, że ma przejebane. I w dodatku broni przed nim ludzi. Do jego kolejnych wrogów zalicza się Moherowe Berety, które nałogowo szukają jego wysłanników na ziemi, coby ich ubić. Poza tym Lucka nie lubią księża, siostry zakonne i inni członkowie Kościoła. Prawdopodobnie zazdrośni są o to, że oni żyją w celibacie (co i tak jak wiadomo jest gówno prawdą), a Lucek może robić, co chce i z kim chce. Zaś jego wrogiem jest cała ludzkość, której zazdrości wolnej woli, danej im zupełnie niepotrzebnie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]