Rycerze Jedi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Dzieci też mogą zostać Jedi

Niech mocz będzie z tobą

Pozdrowienie Rycerzy Jedi

Mocz a jaki to skill?

Metinowiec o Rycerzy Jedi

Rycerze Jedi – czwarta największa religia Wielkiej Brytanii w 2001 roku[1]. Jej wyznawcy chodzą w podartych ubraniach i wymachują na swoich wiecach mieczami świetlnymi jarzeniówkami. Wielu uważa także, że potrafią przenosić przedmioty siłą ku... woli.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Sprowadzenie[edytuj • edytuj kod]

Zakon Jedi został sprowadzony do naszego wszechświata przez czarnoksiężnika Georga Lucasa, niczym krzyżacy do Polski przez Kondrarda Mazowieckiego, jednak powody dla których to zrobił były zupełnie inne. Młody George nie był kujonem w miejscowej szkole magii, aby nie zostać w tej samej klasie (co równałoby się z odcięciem neta, zabraniem komórki, kieszonkowego itp.) musiał zdać egzamin z portali i teleportacji. George w trakcie ćwiczeń niechcący otworzył wrota do innego wymiaru i spotkał tam Jedi oraz Sithów. Lucas lubił robić sobie jaja, dlatego zaprosił rycerzy do siebie, zmyślając historię iż wszyscy nauczyciele przeszli na ciemną stronę moczu.

Początki rozwoju zakonu w naszym wymiarze[edytuj • edytuj kod]

Gdy zakon zorientował się, że George wpuścił ich w maliny, i przy okazji nakręcił z nimi film zarabiając na tym miliony dolarów, postanowili nie porzucać naszego biednego świata i założyli pierwszą ziemską świątynie Jedi, gdzie chcieli szkolić pierwszych rycerzy. Jednak wkrótce pojęli, że ziemianie nie mają w sobie ani krzty moczu, no może poza pewnymi ewenementami.

Przebudzenie XX wieku[edytuj • edytuj kod]

Społeczeństwo XX wieku, intensywnie się rozwijało, wynaleziono samochody, samoloty, prąd, amfetaminę. telewizję itp. Ludzie zaczęli interesować się tym co nieznane, kontaktami z obcymi, duchami itp. W tym czasie powstały takie organizację i mniejszości narodowe jak Faceci w czerni, Tibijczycy, punkowcy, metalowcy itp. Jedi zauważyli swoją szansę i postanowili wmieszać się w tłum. Zaczęli głosić swoje nauki niczym myśliciele w starożytnej Grecji, poparci sławnym filmem, stawali się coraz bardziej popularni.

Podbój Europy[edytuj • edytuj kod]

Jedi po opanowaniu Ameryki postanowili udać się do Europy. Jednak byli nieco rozczarowani, gdyż społeczeństwo nie dało się tak łatwo ogłupić jak wcześniej, amerykańscy fast-foodowcy, hipisy czy metale. Ale jak powszechnie wiadomo zgodnie z prawem Libra „nieprzeciętnie inteligentni są wszędzie, chodży w pozornie, niepozornym inteligentnym otoczeniu” znaleźli się chętni i o dziwo kilku wrażliwych na mocz.

Współczesność[edytuj • edytuj kod]

Obecnie zakon Jedi jest jedną z czterech tzw. największych religii science-fiction. Swoją główną siedzibę ma w Wielkiej Brytanii. W obecnej radzie zasiada tylko 10. mistrzów. Jedi nadal intensywnie poszukują wrażliwych na mocz i w ostatnich latach nawiązali współpracę z placówkami publicznymi pod hasłem "Mocz może być również z tobą!", choć bez większych rezultatów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy