Odsłownie1.svg

Wyniki Odsłownie 2021 już są! Zobacz, jak zagłosowali czytelnicy.

Państwo Islamskie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przedstawiciele rządu PiS
Ej, spokojnie, rzuci się to gdzieś…

Państwo islamskie (w skrócie PiS lub z angielskiego ISIS, znane także jako الدولة الاسلامية في العراق والشام) – stosunkowo młody twór, utworzony na terenach Iraku i Syrii, będący w istocie największą kupą gruzu, zaraz po Gruzji. Nie posiada ponadto żadnych działających organizacji poza militarnymi.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Gospodarka kraju opiera się na eksporcie fanatycznych islamistów do Europy, celem szerzenia pokoju na świecie. W zamian prowadzi import młodzieży z dobrych domów w państwach szeroko pojętego Zachodu, w tym tak zachodnich krajów jak Rosja. Kraj nie wytwarza żadnych dóbr, prowadzi jedynie redystrybucję dóbr podstawowych, takich jak noże, maczety czy radzieckie karabiny przyjęte w darze od wojsk syryjskich i irackich. Poniżej przedstawiamy wyobrażenie jednego z naszych grafików na temat bogactw naturalnych państwa:

Strohballen.gif

Polityka i kultura[edytuj • edytuj kod]

Dwie rzeczy nierozerwalnie związane ze sobą. Jedynym słusznym językiem jest arabski, jedyną religią islam, a jedyną kulturą Koran. W odróżnieniu od znanej i kochanej III Rzeszy führera szukać próżno, a przynajmniej takowy dobrze się ukrywa. Za narodowe danie uznawana jest koza z odpowiednio przeczyszczonym odbytem. Kultury wysokiej nie zaobserwowano, chyba że pod postacią śpiewaka operowego zrzuconego z dachu wieżowca. Ulubioną rozrywką mieszkańców są fajerwerki z dużą ilością trotylu bądź C4.

Stosunki dyplomatyczne[edytuj • edytuj kod]

Zdjęcie przeciętnego mieszkańca przed wyjazdem do PiS

PiS a Stany Zjednoczone[edytuj • edytuj kod]

W terminologii PiS nie występuje takie państwo, jest za to Zgniły Wąż z Zachodu Toczący Świat Niczym Rak Zesłany przez Szejtana z Najgłębszych Czeluści Piekieł, w skrócie ZWzZTŚNRZpSzNCP. Celem PiS jest ciągły eksport terrorystów do wspomnianego państwa aż do całkowitego unicestwienia tego ZWzZTŚNRZpSzNCP. W odpowiedzi Donald Trump zapowiada, że wyrazi zaniepokojenie takim stanem rzeczy. Tak radykalnej groźby nawet terroryści nie mogą ignorować.

PiS a stara Unia[edytuj • edytuj kod]

Kraje tzw. starej Unii postrzegane są głównie jako źródło potencjalnych rekrutów, ale w ostatecznym rachunku trzeba je i tak zniszczyć, gdyż są niemal tak zgniłe jak ZWzZTŚNRZpSzNCP. W odpowiedzi przywódcy Niemiec i Francji również grożą wyrażeniem zaniepokojenia postawą Państwa Islamskiego.

PiS a Rosja[edytuj • edytuj kod]

Władimir Putin zapowiada, że jest gotów w każdej chwili bronić Rosjan, a jego żołnierze mogą być za dwa tygodnie w Bagdadzie, oczywiście w celu zaprowadzenia porządku. Ponadto car podkreślił, odwołując się do wędrówki ludów z Afryki około 200 000 lat temu, że ziemie syryjskie i irackie są ziemiami rdzennie rosyjskimi i ma do nich zupełne prawo.

PiS a Turcja[edytuj • edytuj kod]

Turcy deklarują, że w razie jakiegokolwiek naruszenia granic zrównają Państwo Islamskie z ziemią. W odróżnieniu od gróźb płynących z USA, Niemiec i Francji, takowe nie wywierają na nich żadnego wrażenia. Fanatyczni islamiści podkreślają bowiem, że umierając za Allaha dostaną się do raju[1], a to wynagrodzi im wszelkie krzywdy.

Antek chyba nie zgadza się z prezesem

PiS a Polska[edytuj • edytuj kod]

Pierwotnie PiS planowało przeprowadzenie w Polsce serii zamachów, w tym wysadzenia sejmu, niestety ktoś doniósł jego anonimowym przywódcom, że odniosłoby to skutek odwrotny do zamierzonego. Natomiast Jarosław Kaczyński zapowiedział proces w sprawie kradzieży intelektualnej w postaci skrótu. Ponadto władze polskie zadeklarowały, że państwo będzie bronić do ostatniego żywego człowieka tradycyjnych polskich wartości, takich jak wolność wiary katolickiej, prawo do swobodnych pielgrzymek przez centra miast oraz krzyży w każdym miejscu użyteczności publicznej, piętnowanie homoseksualizmu, ateizmu i innych pedofilizmów. I jedzenia świń oraz alkoholizmu, to przede wszystkim.

Przeciętny mieszkaniec[edytuj • edytuj kod]

To młody, najwyżej dwudziestoparoletni człowiek, pochodzący z Europy Zachodniej, wychowany często w rodzinie żydowskiej[2]. O islamie usłyszał na dwa lata wcześniej, neofitą stał się najwyżej rok przed wyjazdem. Wyjechał do PiS za pieniądze ukradzione rodzicom. Zrobił to w celu zrobienia sobie słitfoci na fejsbunia, bo to teraz jest modne i koledzy hipsterzy będą mu zazdrościć. Niestety na miejscu połapał się, że nie potrafi strzelać z ruskiego kałacha, głoduje, a na pustyni nie ma wifi. Prawdopodobnie ginie w pierwszym nalocie sił tureckich/rosyjskich/NATO-wskich/jakichkolwiek innych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przypisy

  1. Raj islamski jest trochę lepszy od chrześcijańskiego, przynajmniej dla mężczyzn. Zamiast tandetnego podziwiania Boskiego oblicza, będą oni podziwiać i współżyć codziennie z 12 dziewicami
  2. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kobiety-z-Europy-jada-na-dzihad-3216709.html