Irak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wystarczy zmienić jedną literkę…

Kopiemy tam dupy

George Walker Bush wyjaśniający australijskiemu wiceministrowi, jak wygląda jego misja w Iraku

Irak – średniej wielkości państwo na dość Bliskim Wschodzie o bardzo pokojowym nastawieniu, szczególnie do Amerykanów. Stolica mieści się w Bagdadzie.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Irak od początku miał pecha. Już 5 tys. lat temu pojawiła się tajemnicza cywilizacja Sumerów, która stworzyła koło. Jak się zorientowali, że są w Iraku dali dyla, zatarli ślady swojej aktywności i stwierdzili, że stworzenie pisma klinowego i koła dla prymitywniejszych ludów najzupełniej wystarczy. Potem na terenach Iraku powstał Babilon, o którym ostrzegają wszystkie kontrowersyjne kościoły chrześcijańskie oraz zespoły reggae. Następnie w Iraku mordowali się Rzymianie z Azjatami aż do średniowiecza, kiedy to zadomowił się islam.

Dzisiejsza historia Iraku to jedno wielkie pasmo „sukcesów” – po obaleniu Saddama Husajna kraj żyje sobie coraz dostatniej, bo Amerykanie pozwolili na wydobycie ropy w zamian za oddawanie całej broni Państwu Islamskiego. W 2016 roku Irak odniósł duży sukces, transmitując jedno z największych reality showbitwę o Mosul.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Gospodarka składa się z płacenia sojusznikom USA za budowanie infrastruktury, której i tak nie ma jak używać, bo wszystkie pieniądze idą na jej poszerzanie.

Polonia w Iraku[edytuj • edytuj kod]

Polacy są wszędzie – także w Iraku. Raz wpadli w latach 70. uczyć tubylców budowy wieżowców, gdyż po obaleniu wieży Babel wszyscy zapomnieli, jak to się robi. Na początku lat 90. nasi ponownie się pojawili – tym razem porwali Amerykanów i sprzedali ich w Izraelu w zamian za umorzenie długów. Pod koniec lat 90. Polacy przypomnieli sobie o tej sprawie. Wpadli ponownie, ale tylko z ekipą filmową i Markiem Kondratem, by stworzyć Operację Samum. Ponowna wizyta była w 2003 roku – wówczas zrobiliśmy rozpierdol z Amerykanami – w nagrodę dostali kawałek ziemi i musieliśmy się tłumaczyć, że bierzemy udział w zaborach. Dziś Polacy bacznie obserwują Irak z Kuwejtu i tylko GROM naciska na Macierewicza, by wpaść z wizytą do Mosulu.

Bitwa o Mosul[edytuj • edytuj kod]

Bitwa o Mosul była irackim reality show, transmitowane na żywo w internecie i wielu arabskich stacjach telewizyjnych. W 2014 roku odbyła się próbna edycja, która nie odniosła spodziewanego sukcesu komercyjnego. 16 października 2016 rozpoczęła się pierwsza edycja, w której wzięli udział liczni Irakijczycy popierający premiera oraz Irakijczycy zgromadzeni w drużynie ISIS. Obok nich po obu stronach pojawili się także gracze reprezentujący 60 różnych państw. Program zakończył się 20 lipca 2017 roku.

W grze brały udział dwie drużyny – IK (drużyna iracko-kurdyjska) oraz ISIS (drużyna Państwa Islamskiego). Miały one do wykonania liczne zadania terenowe typu: zabicie przeciwnika, strzelanie z karabinu na odległość, życie bez jedzenia przez tydzień. Gra kończyła się wraz z poddaniem się całej drużyny. Liczba uczestników była niezwykle duża. W drużynie IK zgromadziło się 100 tys. osób dowodzonych przez kapitana nazywającego się Hajdar al-Abadi. Druga drużyna była znacznie mniejsza – liczyła prawdopodobnie 9 tys. osób – kapitanem w niej jest Abu Bakr al-Baghdadi. W ramach zrównania sił drużyna ISIS otrzymała wsparcie z Kirkutu. Oprócz tubylców w reality show wzięło udział wielu graczy z ponad 60 państw.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: