Antoni Macierewicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ten artykuł odznaczono Słoniem jakości. Może to nie medal, ale tekst nadal jest fajny.
Czy to jest właśnie prawdziwa twarz Antka Emigranta?
Likwidator WSI we własnej osobie

Lengyel, Maciar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

Węgierskie przysłowie mówiące, iż Antoni jest bratem każdego Polaka

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Ojcze Dyrektorze!

Antoni podczas przemówienia z trybuny sejmowej 18 stycznia 2001

Wojska Obrony Terytorialnej kraju obejmą w tym roku trzy brygady sytuowane w województwach: białostockim, lubelskim i na Podlasiu; będą równocześnie utworzone cztery bataliony WOT. Obejmą one w tym roku mniej więcej 16 tys. żołnierzy

Antoni Macierewicz popisuje się znajomością geografii

On to mi przypomina takiego krokodyla, co tylko głowę znad wody wysadzi. I łypie… I gapi się… I jak chlapnie jęzorem, to w całym Nilu wody nie ma.

Mikołaj Cieślak jako Mariusz Błaszczak o Antonim

Antoni Macierewicz (własc. Antoni Maciarewicz[1]; ur. około 3 sierpnia 1948 w Warszawie), znany też pod pseudonimami: Wielki Likwidator, Pan i Władca WSI, Pan Antoś, Święty Antoni, Antek Policmajster i Pancerna Brzoza – polityk, poseł, były minister obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych. Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Nie pozwolono mu zostać Marszałkiem Polski, więc został marszałkiem seniorem. Słynny badacz chorób psychicznych (bada je osobiście, na własnej skórze), krzewiciel teorii spiskowych, jeden z najsłynniejszych polskich autorów fantastyki, wielki mistrz Zakonu Pancernej Brzozy, komtur smoleński, medium łączące nas z wszechświatami równoległymi, opozycjonista antykomunistyczny, publicysta, historyk, wykładowca akademicki. Prywatnie największy wróg Rosji, postrach Putina, dzielny dowódca Podkomisji Smoleńskiej. Teoretyk ciemnych sił doświadczony zespołem Macierewicza.

Działalność polityczna[edytuj • edytuj kod]

Antoni Macierewicz to specjalista w działaniu w stanach skrajnego zagrożenia, uznawany za niekwestionowany autorytet w rozpoznawaniu miejsc działania mitycznego Układu, dlatego przez pewien czas był zarówno prawą, jak i lewą ręką Jarosława w rozstrzyganiu spraw niebezpiecznych dla polskiej racji stanu. Już w czasach komuny walczył, walczył, walczył… nikt w sumie nie wie z czym. Ale walczył!

Poszczycić się może utworzeniem słynnego raportu, sygnowanego własnym imieniem i nazwiskiem. Jak nikt inny potrafi wyczuć agenta. Podobno w dziele uzdrawiania Polski posunął się do tego, że podsłuchuje rozmowy przy kasach w Oszonie i Kerfurze, pragnąc pozyskać informacje typu kto, z kim i dlaczego. Z zasady podejrzane są osoby w czerwonych kapeluszach. Ciężko pracuje dla Kraju. Dzień w dzień wypisuje z książki telefonicznej nazwiska dziesiątek przypadkowych osób, by potem wciągnąć ich na listę agentów WSI i KGB. Zna nazwisko zabójcy prezydenta Kennedy’ego. Ta informacja znajdzie się w aneksie do Raportu. Z przecieków prasowych wiadomo, że chodzi o jedną z osób występujących w programie telewizyjnym 5-10-15.

Do stycznia 2018 roku był Ministrem Obrony Narodowej w rządzie Beaty Szydło. Stworzył apel smoleński oraz tworzył mapy podboju Rosji (m.in. plan wypadu czołgowego Brześć – Smoleńsk). Piętnował Platformę za nieodzyskanie Tupolewa i sam okazał się być niezłomny w „dochodzeniu prawdy smoleńskiej”, bo konsekwentnie nie odbił relikwii wraku. Śmiałymi decyzjami taktycznymi bronił budżet ministerstwa przed irracjonalnymi wydatkami na podróże (śmigłowce Caracal) i fajerwerki (system rakietowy Patriot), czym zyskał sobie pacyfistyczne miano „ministra rozbrojenia”. Antoni pokazał się jako osoba stawiająca na młodych. Powszechnie znany z aktywnego kreowania patriotycznej mody młodzieżowej. Orędował też za obecnością broni palnej w szkołach.

Życie pana Macierewicza[edytuj • edytuj kod]

Kiedy Antoni (wówczas Antoś) miał 15 miesięcy, jego ojciec poznał przepowiednię o swoim synu i popełnił samobójstwo. Antoś urodził się w przekonaniu, że zrobi coś wielkiego w życiu. Dowiedział się, że jego babcia pracowała na roli. Dzięki tej informacji zainteresował się wszystkim, co związane z wsią i przez wiele lat mieszkał na wiosce, gdzie uprawiał ziemię. Któregoś dnia usłyszał w radiu o Samoobronie oraz jej porywczych planach podwyżek dla rolników i wtedy właśnie Antoni zainteresował się polityką. Przez parę lat był zwykłym politykiem, który niewiele mógł pozmieniać, aż do czasu, gdy został Wiceministrem Obrony Narodowej (w skrócie WON). Pewnego dnia zachciało mu się afery, a że był miłośnikiem wsi, zlikwidował WSI i napisał o nich raport.

Stan zdrowia psychicznego pana Antka budzi wątpliwości. Niemniej jednak udowadnia, że nie trzeba zdrowia psychicznego, aby nieźle prosperować w polskiej polityce, a szczególnie na Wiejskiej. Co jest dobrą wiadomością dla wszystkich członków wszystkich formacji politycznych. A w ogóle, czuby: nie chowajcie się po kątach tylko do boju, nic do stracenia, wszystko do zyskania.

Znany ze swojej nietuzinkowej konsekwencji w realizacji raz podjętych postanowień, od lat prowadzi program walki z pospolitą pracą zarobkową pod niejednoznacznym hasłem „Buj”. Od dwóch dekad należy do ścisłej czołówki ligi (nie chodzi o tzw. Układ) bujających się na posadach – zarówno realnych, jak i fikcyjnych – za pieniądze podatnika. Pomimo bliskości sukcesu w tej wymagającej rywalizacji, poważnie rozważa kontynuowanie projektu po przejściu na ciężko „zabujaną” emeryturę.

Międzynarodowa sława i kult[edytuj • edytuj kod]

Antoni w pracy
  • Pomimo lokalnej strefy działania, Antoni Macierewicz stał się obiektem międzynarodowego kultu. Miedzy innymi, grupa Cypress Hill napisała i wykonała piosenkę o Antonim Macierewiczu Insane in The Brain, która szybko zdobyła sławę na całym świecie. W teledysku i podczas występów, główny solista próbuje oddać kultowy wygląd Macierewicza w najmniejszym detalu.
  • Złośliwe karły reakcji próbują twierdzić, że Macierewicz nie wynalazł swojego kultowego wizerunku sam, ale jedynie ukradł i skopiował wygląd i zachowanie swojego idola bin Ladena. Według innych źródeł, wygląd i zachowanie przypomina Feliksa Dzierżyńskiego. Istnieje podejrzenie że Antoni może być wnukiem Feliksa.
  • Dzięki szkoleniu w WSI jego wytrwałość i pomysłowość rodem z McGyvera pomogły mu zbiec z miejsca katastrofy Tu-154 do kraju i przygotował tournee po USA.
  • W listopadzie 2010 roku postanowił wraz z Anną Fotygą podbić Amerykę, zbudować międzynarodową komisję w celu wyjaśnienia katastrofy pod rosyjską prowincją. Zasłynął z faktu, że przez dwie godziny przemawiał na kongresie w USA do portiera, aby wpuścił jego i Fotygę. W Polsce wizyta odbiła się szerokim echem politycznej kompromitacji.
  • Na wszelki wypadek pozostałe pomniki Feliksa Dzierżyńskiego nie są niszczone. Magazynuje się je w miejscowości Borne Sulinowo, gdzie po zmianie napisów na tablicach (tekst Feliks Dzierżyński zostanie zastąpiony tekstem Antoni Macierewicz), będą gotowe do powrotu na cokoły z których zostały zdemontowane.
  • Międzynarodową sławę przyniosło mu ogłoszenie w polskim sejmie wyczytanych w Internecie informacji na temat sprzedaży Rosji okrętów typu Mistral w cenie jednego dolara. Następnie wysłał do Rosji żądanie wyjaśnienia tej sprawy, jednak strona rosyjska nie uwierzyła, że pismo może być napisane przez osobę dorosłą w związku z czym minister nie doczekał się żadnej odpowiedzi.
  • W 2016 roku Antoni Macierewicz przystąpił do bicia rekordu świata w przejeździe trasy Warszawa-Toruń na czas. Jak we wszystkich próbach prędkościowych regulamin wymagał pokonania trasy w obu kierunkach w ciągu 24 godzin. Niestety próba została zakończona niepowodzeniem w wyniku sabotażu dokonanego przez wrogów ludu którzy celowo blokowali trasę stojąc na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Antoni zakończył próbę z bardzo dobrym wynikiem (średnia prędkość przejazdu była ponad dwukrotnie większa niż dopuszczalna prędkość na trasie), ale rekord nie został uznany ponieważ okazało się że zamiana samochodów w czasie próby jest sprzeczna z regulaminem.
  • Dnia 22 czerwca 2017 roku został odznaczony odznaką GROM. Odznakę wręczył Mariusz Pawluk, który stracił prawo do noszenia takiej odznaki za wykazanie się rażącym brakiem honoru. Prawdopodobnym powodem przyznania Macierewiczowi odznaki było przyznanie ochronie ministra dodatków należnych komandosom oraz notoryczne zakładanie munduru wojsk specjalnych.
  • Noszenie wymienionego powyżej munduru wojsk specjalnych na spotkaniach z polskimi żołnierzami w Afganistanie może być dowodem na niezwykłą odwagę Macierewicza. Dotychczasowi ministrowie nosili mundur wojsk, z którymi mieli się spotkać aby utrudnić identyfikację ważnej osoby w przypadku zamachu, natomiast Macierewicz celowo zakłada mundur wyróżniający się wśród polskich żołnierzy. Innym wyjaśnieniem tego zachowania może być fakt, że noszony przez niego mundur bardzo przypomina mundury amerykańskie, a jak wiadomo – Macierewicz o wiele bardziej ceni żołnierzy amerykańskich od polskich (zgodnie z tekstem przemówienia wygłoszonego w Żaganiu podczas powitania wynajętych przez MON żołnierzy amerykańskich – Macierewicz nie czuje się w Polsce bezpiecznie mając 100 tysięcy polskich żołnierzy, ale czuje się bezpiecznie mając dwa tysiące amerykańskich).

Hobby[edytuj • edytuj kod]

Plany na przyszłość[edytuj • edytuj kod]

W kuluarach mówi się, że Macierewicz nie jest zadowolony ze współpracy z PiS, ponieważ PiS to po angielsku pokój, a Macierewicz nie lubi pokoju, podczas którego nie wolno nikogo brzydko przezywać. Wobec powyższego, zamierza reaktywować partię – Chrześcijańską Unię Jedności i wprowadzić ją do Sejmu, a następnie przejąć władzę. A następnie wszystkich pozamykać.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:

Przypisy

  1. Nie wierzysz w to „a”? Oglądaj TVN24!