Carrefour

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Typowi klienci Carrefoura
Niespodzianka!

Carrefour (pełna nazwa: Konzentrazione Lager Carrefour; potocznie Karefere lub Carefool czyli Troskliwy Idiota) – sieć hipstermarketów pochodzenia francuskiego dokonująca ekspansji na rynkach światowych za pomocą Ognia i Miecia pod mrocznymi hasłami Hakuny Mataty i Magii Kodów.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Historia hipermarketów Carrefour sięga czasów Imperium Rzymskiego. Pierwszy Carrefour powstał w 1 roku p.n.e. na terenie prefektury Galia, a założony został przez lokalnego kupca egipskiego pochodzenia żydowskiego Izaaka Tutenhaamona. Badania archeologów świadczą o tym, iż początkowy profil Carrefoura nie zmienił się zbytnio. Natomiast asortyment ulegał z czasem poszerzeniu (np. topory, miecze krótkie, dziewice, woły i inne potrzebne do przeprowadzenia orgii religijnej rzeczy, zastąpiono chipsami, Colą, rowerami i piwem). Najważniejsze historycznie zamówienia dokonane w sieci Carrefour, w centrali środkowo-europejskiej to (podawane wraz z zamawiającymi):

Jak widać sieć hipermarketów Carrefour posiada chlubną historię i tradycję. To jednak tylko oficjalna wersja wydarzeń. Prawda jest o wiele mroczniejsza:

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]