PSS Społem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pierwsze sklepy Społemu powstawały w kościołach

Społem – bo się nie wyspołem!

Slogan Społem

Społem i mnie okradli

Klient o Społem

PSS Społem – sieć polskich sklepów spożywczych. Według emerytów luksusowa, gdyż w sklepie można kupić soczyste pomarańcze pamiętające wizytę Gierka na Kubie. Według reszty muzeum komunizmu, co może wydawać się nieprawdą, bo w Społem wycofano księgi skarg i zażaleń rok temu. Najmłodszą rzeczą w sklepach są kafelki, które ułożono na pięciolecie wprowadzenia stanu wojennego przez Jaruzelskiego. Hasło reklamowane sieci sklepów to: Społem, bo się nie wyspołem. Od 50 lat.

Asortyment[edytuj • edytuj kod]

Społem od ponad sześćdziesięciu lat zachowuje ten sam asortyment, który dumnie nazywa luksusowym. Sama łatka ekskluzywnej sieci sklepów została przyznana przez towarzysza Wiesława – na jego cześć ekspedientki nadal zachowują wysokie standardy sklepu. Znane sztandarowe produkty Społem to:

Kasjerzy[edytuj • edytuj kod]

Każdy kasjer to tryskająca radością osoba, która z uśmiechem na ustach zaproponuje promocję, poda paragon do ręki oraz zaprosi do drugiej kolejki, kiedy ta pierwsza będzie miała więcej niż trzy osoby. Niestety aura ta jest przysłonięta depresją, która trwa już ponad trzydziestu lat. Na szczęście klienci są niezwykle wyrozumiali – nie przychodzą do sklepu, by nie narzucać się kasjerkom, a jak jakiś już wejdzie, to cierpliwie czeka, aż ekspedientka wyłoży niezwykle chodliwe Ptasie Mleczko za 19,99.

Wygląd sklepu[edytuj • edytuj kod]

Jeśli ktoś uważa, że Społem to klitka stylizowana do radomskich sklepów z 1976 roku, to się może trochę zdziwić. Ekspedientki poświęcają wiele czasu na ozdobienie sklepu różnymi artystycznymi dziełami, takimi jak kolaż na Wielkanoc, gdzie napis powstał w WordArtach, a pączki wycięto z Chwili dla Ciebie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Owszem, Czechosłowacja i Niemiecka Republika Demokratyczna już nie istnieją, co nie zmienia faktu, że w magazynach nadal znajdują się 30-letnie bułki i worki