Władysław Gomułka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego patrioty noszącego pseudonim „Wiesław”. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Gomułka o wyborcach Korwina
Władysław – we własnej osobie
Noncytaty
Zobacz cytaty:

Chłop zjadł bułkę i wysrał Gomułkę.

Znane powiedzenie związane z politykiem

Polska jeszcze pięć lat temu stała nad przepaścią, ale poczyniliśmy krok w przód

Władysław Gomułka o swojej polityce

Przed wojną nie mieliśmy nic, dzisiaj dwa razy tyle!

Władysław Gomułka podsumowujący drugi plan pięcioletni, 1965

Władysław Gomułka (pseud. Wiesław, ur. 6 lutego 1905 w Krośnie, zm. 1 września w 1982 w Konstancinie) – polski komunista. Przez Polaków szanowany za walkę z syjonistami i niezadłużenie kraju. Jarosław Kaczyński w wersji beta: niechętny do inteligencji, wierzący w przemoc, pragnący uwłaszczyć sobie państwo, wierzący w spisek.

Władysław Gomułka uchodził za światowej sławy ekonomistę, który przez całe swoje rządy utrzymywał stały wzrost gospodarczy Polski na poziome 0,2%. Niepowiedzeniem zakończyły się inwestycje w zakłady produkujące konserwy. Początkowo chciał wyprodukować więcej blachy stalowej, ale porzucił plany, bo co po produkcji blachy, skoro brakowało mięsa. Jak sam mówił, przed wojną miał dwie koszule, a jego wyborcy dzięki niemu mają już po cztery.

Za Bieruta parę razy lądował w kozie. Najpierw sam strajkował, a potem krwawo tłumił inne strajki. Zwolniony z roboty przez Gierka. Zmarł w męczarniach na rozpoczęciu roku szkolnego.


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.