Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii? Powiedz nam i zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Baszszar al-Asad

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mamy wybór dla Asada. Albo Amerykanie go zabiją, albo my go powiesimy.

Syryjscy rebelianci dają opcję dla al-Asada

Baszszar al-Asad (w języku wojny شار حافظ الأسد; ur. 11 września 1965 w Damaszku) – syryjski dyktator.

Życiorys[edytuj]

W 1988 ukończył studia medyczne. Tam poznał cudowne właściwości takich substancji jak wąglik, cyklon B, działanie różnych płynów o odczynie silnie zasadowym lub silnie kwasowym. Ta pasja tak go pochłonęła, że zbiera różne substancje do dnia dzisiejszego i przeprowadza badania nad schwytanymi rebeliantami. Po śmierci ojca, który rządził całe 30 lat, 10 czerwca 2000 roku został prezydentem Syrii. Baszszar al-Asad zdobył niewielką ilość głosów, jak na dyktatora (tylko 97,2%[1]).

Polityka dyktatora[edytuj]

Baszszar al-Asad ceni sobie prawa człowieka. Na tyle uznaje je za cenne, że nie marnuje ich wśród swoich obywateli. Syryjski dyktator dba o swoją gospodarkę, nie importując niczego z zagranicy[2]. Oficjalnie w kraju każdy go lubi (nieoficjalnie też, bo opozycja już dawno została zamordowana bądź przeszła na zieloną stronę mocy i nie ma kto go krytykować)

Baszszar al-Asad dba o usunięcie państw związanych z żydo masonerią. Uwielbia zaś skrajnie demokratyczne kraje, do których nawet bogaci Francuzi się przeprowadzają.

Przypisy

  1. W porównaniu z Putinem, który w Rosji miał nawet 147%, to niski wynik.
  2. Przy embargo nałożonym przez pół świata…


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.