Pan Spinacz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wszyscy kochają Pana Spinacza!

Ja kiedyś znajdę tego chuCenzura2.svg Ballmera, co mnie kazał z Office'a wyCenzura2.svgć!

Wysoce kulturalny Pan Spinacz

Clippy.gif

W czym mogę pomóc?

Pan Srinacz[1] Spinacz, Zapinacz, Pan Agrafka (ur. 19 listopada 1996 w Microsoft Corporation, zm. 30 listopada 2006 w Microsoft Corporation[2]) – wytwór Majkrosoftu, alter ego Billa Gatesa. Jego zadaniem jest sianie zamętu i przekazywanie informacji podprogowych użytkownikom M$ Office, a w dalszej perspektywie poprowadzenie świata drogą socjalizmu na wzór chiński. Osobnik antypatyczny i antyspołeczny. W przeszłości prawdopodobnie faszysta i komunista w jednym.

Pan Spinacz w Microsofcie[edytuj • edytuj kod]

Pan Spinacz atakuje na Xbox 360!
Spinacz daje dobrą radę
Jeżeli chcesz, to możesz zamienić Pana Spinacza w kota, ale to nic nie zmieni w jego zachowaniu

Po stworzeniu pana Spinacza, najprawdopodobniej przez samego Billa Gatesa, zdecydowano o przyjęciu go do firmy. Jego praca polegała na upierdliwym pojawianiu się po uruchomieniu jakiegokolwiek programu znajdującego się w pakiecie Office i oferowaniu swojej bezużytecznej pomocy. Czasem może posłużyć jako Wielka Wyrocznia. Na pytanie o sens życia pan Spinacz odpowiada: „Tworzenie papierowych zabawek przy użyciu obiektów Clipart”, „Znajdowanie znaków hanja w słowniku hanja” lub „Określanie, czy obraz jest mapą bitową, czy rysunkiem”.

Wiele osób uratował przed samobójstwem, podpowiadając im nowy sens życia. Czasem podaje ciekawe rady w stylu: „Jak będziesz biegał z siekierą, to na pewno się skaleczysz!”. Pan Spinacz nienawidzi, gdy rady ma przekazywać punkt, F1, logo Office, czarodziej lub Zenek spod monopolowego. Pan Agrafka nie lubi konkurencji i ciągle próbuje ją zniszczyć. Także w pakiecie OpenOffice, tamtejszego pomocnika – Pana Żarówkę.

Sam jednak został wywalony z produktu, kiedy Majkrosoft otworzył oczy, a trwało to 10 lat. Podczas swego dziesięcioletniego rezydowania w MS pobierał on roczne wynagrodzenie w wysokości 600 000 chińskich jeńców japońskich jenów.

Jednakże nie został wywalony na długo. Całkiem niedawno wykwalifikowani agenci FBI natknęli się w sklepie na egzemplarz gry, w której udział bierze właśnie Pan Spinacz. Z analizy dostarczonych dokumentów wynika, iż gra będzie posiadała oszałamiającą grafikę i nie mniej szampański poziom rozgrywki. No i jeszcze zdjęcie okładki nam dali. Po znajdującym się na górze napisie „Xbox 360” możemy łatwo wywnioskować, że po wyrzuceniu z M$ Office Pan Spinacz postanowił przerzucić się na konsolę Majkrosoftu.

Mity i legendy[edytuj • edytuj kod]

Istnieje także historia pana Spinacza rozpowszechniana przez źródła alternatywne. Ponoć był on jednym z Wielkich Przedwiecznych, który zaślepiony rządzą władzy zaczął ingerować w świat śmiertelników i plugawić owoce pracy reszty Przedwiecznych. Wtedy to wraz z Karolem Marksem stworzył socjalizm. Jednak był to dopiero początek jego intrygi. Gdy zebrał zwolenników zepsutego nasienia swego szatańskiego planu, opętał ich serca i umysły i uczynił sobie oddanymi. Tak powstał Chocapic komunizm. Wielcy Przedwieczni zobaczywszy jego mroczne postępki skazali go na wieczną banicję i odebrali mu jego boskie zdolności. Jednak nie wiedzieli, że ukradkiem ukradł on taśmę Power Tape należącą do MacGyvera. Dzięki temu potężnemu artefaktowi zdołał zachować niektóre ze swych supernaturalnych mocy. Wiekami unosił się nad ziemią szerząc zło i zniszczenie, aż w końcu zasiedlił się w głowie niejakiego Billa Gatesa i za jego pomocą stworzył sobie nowe potężne ciało. Od tego czasu Pan Spinacz szerzył zło i zniszczenie w okręgu trzech stanów jako mały spinacz[3] prześladujący użytkowników pakietu Majkrosoft Ofis. Przed unicestwieniem swego nowego ciała w 2006 zdołał odzyskać swe moce poprzez mroczne występki. Podobno jakaś część jego jaźni przetrwała w Windows Vista. Teraz z dawną siłą ingeruje w losy naszego świata przygotowując się do ostatecznego starcia z Clintem Eastwoodem.

Przypisy

  1. Sorry, literówka!
  2. Mowa tu tylko o tym wcieleniu Pana Spinacza
  3. Wcześniej Pan Spinacz nie posiadał formy spinacza i był spinaczem tylko z nazwy