Steve Ballmer

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Początki kariery muzycznej Staśka

Jesteście chorobą, rakiem toczącym tę planetę. Wy jesteście plagą... a my jesteśmy lekarstwem.

Steve Ballmer do przeciętnego Linuksiarza

Wszyscy oni... użytkownicy Linuxa, Google, Maca... wszyscy oni są chorzy psychicznie!

Steve podczas spotkania strategicznego Microsoftu

Developers, Developers, Developers, Developers. Developers, Developers, Developers, Developers. Developers, Developers, Developers, Developers…

Steve Ballmer w swojej piosence Developers

Can you believe it? Reversi!

Steve z zachwytem o wydaniu Windows 1.0

Steve Ballmer (Steven Anthony Ballmer) – były szef Microsoftu, zastąpiony w lutym 2014 roku przez Satya Mandelę Nadellę. Steve jest naturalnym wrogiem pingwinów i jabłek.

Wieki temu, przed wynalezieniem komputerów, Ballmer był młodym, hipisowskim działaczem Greenpeace. Objawiało się to w jego niechęci do straszliwych antyperspirantów, których produkcja powoduje zanieczyszczenie środowiska. Jego życie zmieniło się całkowicie, kiedy stracił sporą część włosów i przez to nie mógł już należeć do dzieci kwiatów. Z dołka wyciągnęła go jego nowa pasja – muzyka techno.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Pan Ballmer przeprowadza prezentację w języku A.

Jego największym hitem okazała się piosenka Developers. W niezwykły sposób przemawiała do wszystkich informatyków świata, ukazując wrażliwe wnętrze sfrustrowanego dewelopera, spędzającego całe dnie i noce na dopracowaniu swojego kodu, przerywane tylko sporadycznym oglądaniem „filmów przyrodniczych”. Latami utrzymywał się na szczycie w listach przebojów, ale zmieniło się to po sierpniowym koncercie na którym Steve się spocił bardziej niż zwykle i odstraszył całą publiczność. Niewiele później otrzymał ofertę pracy od Billa Gatesa, który uznał, że będzie doskonałym nabytkiem dla Microsoftu jako odstraszacz pingwinów. Jego najlepszym numerem było wychwalanie Reversi w Windows 1. W czasie apokalipsy w roku 2000 Bill abdykował i pozostawił firmę Steve'owi.

Rezygnacja Steve'a ze stanowiska CEO w Microsoft[edytuj • edytuj kod]

Po blisko piętnastu latach surowych rządów Staśka, Microsoft wprowadził na rynek wiele innowacyjnych produktów, takich jak generujący miliard błędów na sekundę i wyświetlający sto Niebieskich ekranów śmierci dziennie Windows Wiśta. Spóźniony o kilka lat mobilny system operacyjny Windows Phone, który nieudolnie stara się konkurować z ajfonem oraz Androidem, usunięcie aplikacji „Start” w ósemce i zastąpienie ją kolorowymi, oczojebnymi kafelkami. Wyżej wymienione „sukcesy” przelały czarę goryczy i przyczyniły się do tego że ojciec Microsoftu postanowił nakłonić Steve'a do rezygnacji z pełnienia tej zaszczytnej funkcji. Na jego miejsce posadzili mało znanego wszystkim Satya Nadellę, którego zadaniem teraz będzie naprawa wizerunku firmy po rewolucjach swego poprzednika.

Obecnie[edytuj • edytuj kod]

Steve jest w 100% oddany walce ze swoimi straszliwymi wrogami, między innymi z Linuksem i jego wyznawcami; zaniedbuje przez to swoje obowiązki rodzicielskie. W przeciwieństwie do typowego, kochającego tatulka Ballmer nie daje swoim dzieciom korzystać z takich dobrodziejstw cywilizacji jak Google czy iPod.[1]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy