Apple

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Sławnego designu produktów Apple nie sposób pomylić z czym innym

Apple Inc. (czyt. apull, pot. jabcok) – firma znana z finansowych cudów i patriotyzmu w stosunku do waluty amerykańskiej – wielokrotnie udowadniała, że 1$ to tyle samo co 1€. Założycielem jest legendarny Isaac Newton. Firma zajmuje się przekonywaniem wszystkich do ekologicznego stylu życia. Już od początku istnienia Apple zawarło tajną umowę z producentami jabłek, dzięki czemu jej idealnie ładnie obgryzione jabłuszko w logu wywiera wpływ na naszą podświadomość i przyczynia się do zwiększenia sprzedaży jabłek w najbliższy piątek o piętnastej, zgodnie z przewidywaniami zarządu Apple.

Historia powstania[edytuj • edytuj kod]

Pewnego dnia, w USA spotkało się dwóch kumpli Steve'ów – S. Wozniak (miał dziadka Polaka) i S. Jobs (miał dziadka pracującego). Uwielbiali kręcić się na fotelach biurowych. Także w dniu powstania ich firmy doszło do rytualnego kręcenia się na fotelu, co doprowadziło do stanu zamyślenia Jobsa. Jedną z wad tego stanu jest to, że można przywrócić swój poprzedni posiłek. Steve Jobs kręcony na fotelu w stanie zamyślenia zaczął rozmawiać z jabłkiem które zwrócił, na temat sensu istnienia litery „i”. Dlatego każdy produkt jego firmy ma w nazwie pierwsze i. Nazwa firmy także nie była przypadkowa, firma została nazwana na cześć jabłek, które uwielbiał: Apple Computer Inc. Po latach Steve Jobs stwierdził, że w dobie miniaturyzacji trzeba też skrócić nazwę. Tak powstało Apple Inc.

Polityka firmy[edytuj • edytuj kod]

Apple znane jest z legendarnego działu R&D (Research&Development – Archeologia Technologiczna), zajmującego się wynajdowaniem technologii dawno odkrytych i zapomnianych, ich patentowaniem (patrz niżej), oraz ewentualnym stosowaniu ich w swoich produktach. Przykładem może być wynalezienie videorozmów FaceTime – odkryte w 2011 r. około 5 lat po innych producentach i ogłoszone jako przełomowe (do tej pory działają tylko pomiędzy jedynymi idealnymi urządzeniami na świecie). Na odkrycie czekają między innymi radio FM i przesył plików po Bluetooth.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Apple jest jedyną firmą, której ludzie muszą płacić za testowanie systemów w wersji beta.
  • Apple jako jedyna firma nie ma klientów. Ma wyznawców.
  • Każdy klient wyznawca Apple zawsze zaczyna jeść jabłko z prawej strony. Zawsze.
  • Apple wydała jedną z najpopularniejszych gier na urządzenia mobilne o nazwie „Slide to unlock”. Niestety w iOS 10 została ona usunięta.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: