Microsoft Corporation
Microsoft Corporation (a właściwie Mikromiękki corporation) – mała, wiejska firma produkująca okna i niebieską farbę do pokrywania tychże okien.
Produkty[edytuj • edytuj kod]
Okna, ekrany i wszystkie produkty Microsoftu różnią się od innych tym, że mają własne standardy, w związku z tym nie dają się używać razem z umeblowaniem innych firm. Kiedy tylko jakiejś innej firmie uda się dostosować do formatów Microsoftu, wypuszcza on nową wersję produktu, z formatem, który już dawno do niczego nie pasuje.
Geneza nazwy[edytuj • edytuj kod]
Firma zawdzięcza swoją niepowtarzalną, mikromiękką nazwę żonie Billa Gatesa – Melindzie.
Zalety i wady[edytuj • edytuj kod]
Największą zaletą okien i ekranów Majkrosoftu jest to, że zapewniają doskonałą sprawność fizyczną użytkownika. Ćwiczenia polegają na bardzo częstym schylaniu się pod biurko i naciskaniu przycisku reset (ćwiczy mięśnie brzucha i lędźwiowo-łopatkowe mięśnie gładkie).
Jedną z największych wad tej zalety jest fakt, że tej opcji nie można wyłączyć.
Patenty[edytuj • edytuj kod]
Firma Microsoft jest znana ze swoich patentów, opatentowała między innymi:
- generator Błędów (każdy system generuje inną ilość błędów);
- hiperłącze;
- koszyk w sklepie internetowym;
- system operacyjny;
- okno (ang. Windows®);
- klawisze Page Down i Page Up;
- niebieski ekran śmierci;
prostokąt[1];- podwójne kliknięcie;
- zegarek w systemie;
- przycisk Start;
- kombinację klawiszy Ctrl-Alt-Del.
Starali się też opantentować patenty. Postępowanie w tej sprawie trwa.
Aktualizacje i poprawki[edytuj • edytuj kod]
Suma wielkości plików poprawek wielokrotnie przekracza wielkość systemu, a każda poprawka usuwając błąd, jednocześnie dokłada trzy następne. Jest to procedura przyjęta w firmie w celu zapewnienia dalszego zatrudnienia rzeszy programistów w Redmond.
W celu zapewnienia porządku w poprawkach są one numerowane i tak np. poprawka ze stycznia 2005 ma numer KB4547.
Jak dostać się do Microsoftu[edytuj • edytuj kod]
Aby dostać się do Microsoftu nie trzeba być dobrym programistą. Bardziej przydają się umiejętności menadżerskie, bo każda wielka korporacja zatrudnia głównie menadżerów i prawników. W dodatku trzeba zrzec się wszelkich swobód (w tym do wolności słowa i posiadania wolnej woli) i zgodzić się na przemianę w Borga, a także podłączenia do tamtejszej królowej, której nikt spoza firmy do tej pory nie widział. Od chwili przemiany jesteś częścią systemu pracującego na przyszłość/korzyść[2] tej firmy.
Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]
- Bill Gates i jego złośliwa trupa osadził w Windowsie procedurę Plug and
PlayPray – podłącz iużywajmódl się (…żeby cokolwiek działało) - Innym powszechnym produktem Mikromiękkich jest Internet Explorer – program, który służy do przeglądania Internetu z Twojego komputera i na odwrót, a także do ściągania innych przeglądarek.
- Istnieje również przycisk Start, który zamiast zaczynać, kończy naszą przygodę z systemem.
- Krótko po powstaniu Windows Vista, który jako jedyny był tworzony przez trzeźwych programistów i który był niewypałem, Bill Gates ogłosił, że żadnego systemu nie można tworzyć na „sucho”. W ten też sposób została przeprowadzona ankieta, w której pracownicy wypowiadali się, że praca znacznie skuteczniej i szybciej idzie im po 0,7. Tak też nowy system, tworzony przez zespół pod wezwaniem św. „zero siedem” został nazwany Windows 7.
- W grach na systemy MS można znaleźć tryb multiprayer.
- Prawdopodobnie kiedyś w systemie znajdował się także program do usuwania złośliwego oprogramowania, jednak zaraz po uruchomieniu systemu uległ samodeinstalacji.
- Microsoft jest jedyną na świecie firmą, która potrafi w swoim systemie operacyjnym i jego elementach wykorzystywać elementy kodu źródłowego nie swoich programów tak, że stwarzają więcej błędów, niż jest to przewidziane w samym kodzie źródłowym.
Galeria[edytuj • edytuj kod]
I oczywiście Tux, który chce zniszczyć tę firmę
Zobacz też[edytuj • edytuj kod]
Przypisy