Microsoft Office

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Clippy.gif

W czym mogę pomóc?
Odpowiedź spinacza na pytanie o sens życia
Najnowsza wersja Office'a
Jedna z aplikacji – Microsoft Excel

Microsoft Office – pakiet narzędzi do destrukcyjnych testów maszyn cyfrowych, wyprodukowany przez firmę Microsoft. Potocznie zwany pakietem biurowym, gdyż działa na system operacyjny podobnie jak dębowe biurko, na które został rzucony komputer.

Nieodłącznym składnikiem tego pakietu biurowego jest Pan Spinacz.

Najnowsza wersja, wydana dla klientów indywidualnych we wrześniu 2018 nosi nazwę Office 2019[1].

Predestynacja[edytuj]

Programy składające się na Microsoft Office natywnie są przeznaczone na platformę Microsoft Windows, a specjalne edycje na Mac OS X. Nasi kochani panowie w eleganckich flanelach bez problemów uruchomiają je jednak na innych systemach korzystając z dobrodziejstw programów takich jak WineHQ, pomimo istnienia pakietów OpenOffice i LibreOffice.

Zawartość[edytuj]

Na osi czasu zmieniała się lista aplikacji zawartych w Biurze. Programy pojawiały się i znikały, niczym

Główne programy[edytuj]

W aktualnej edycji do podstawowych aplikacji należą:

  • Microsoft Word – program testujący procesor i wypełniający twarde dyski, potrafi użyć nawet 1 MB do zapisania jednej 4 KB strony tekstu. Jest też programem dla hackerów, którzy chcą się włamać do siebie samego. Dzięki niemu możesz też napisać nowe błędy dla twojego jakże wspaniałego systemu, które są jeszcze bardziej krytyczne.
  • Microsoft Excel – program testujący procesor, pamięć operacyjną i ogólną zawieszalność systemu. Błędy wkłada do komórek pamięci.
  • Microsoft PowerPoint – tworzenie i wyświetlanie kolorowych błędów krytycznych. W Windowsie 8 nowy BSoD ma być pokazem formatu .ppsx.

Aplikacje dodatkowe[edytuj]

Microsoft pomyślał również o ludziach, którzy mają więcej nieużywanej przestrzeni dyskowej. W obawie, że może ona zostać zapełniona przez wirusy oferuje ponadto inne aplikacje, oczywiście za opłatą.

  • Microsoft Outlook – poszukuje wirusów i spamu w Internecie i testuje wytrzymałość komputera i użytkownika. Program do ściągania spamu na swoją skrzynkę pocztową. Na dodatek nie da się do niego podłączyć Gmaila bo tak.
  • Microsoft Access – synchronizuje bazę danych klienta z serwerami Megakupy.
  • Microsoft OneNote – robienie małych, żółtych karteczek. Od 2003 w wersji dla sędziów piłkarskich.
  • Microsoft Publisher – tworzenie publikacji eurokomunistycznych.
  • Microsoft InfoPath – tworzenie wirusów on-line.

Programy ze starszych wersji[edytuj]

Konkurencja[edytuj]

Przez wiele lat Microsoft Office wiódł prym w tej klasie programów na komputery typu desktop. Od roku 1998 darmową alternatywą dla pakietu firmy Microsoft stał się pakiet typu Open Source firmowany początkowo przez firmę Sun zwany OpenOffice.org. Pakiet ten, choć solidnie obciąża procesor, nie nadaje się jednak zupełnie do testów destrukcyjnych.

Przypisy

  1. Microsoft ma tajne narzędzie do przenoszenia się w przyszłość