Sauron

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Balrog.jpg
Płomień Udunu zatwierdza ten artykuł!

Istnieje on ku chwale Mordoru i jego władcy w Barad-dûr!

Niech będzie potępiony ten kto śmie go obrazić
Fiammadiudun.jpg

Sauron! Przestań czytać i chodź na obiadek!

Mamusia Saurona o tym artykule

Oczywiście mamusiu! Już idę!

Prawdziwe oblicze Saurona

I see you!!!

Sauron myśli, że jest straszny
Sauron jako polski potentat energetyczny

Sauron (znany też jako Oko, Czarny Władca, Sauroniasty, przez tchórzy z Minas Tirith nazywany Tym, którego imienia nie wymawiamy) – postać fikcyjna wymyślona przez Tolkiena w celu straszenia małych dzieci i dorosłych. Przywódca Ciemnej Strony w Wojnie o Pierścień, którą przegrał, ponieważ nie ukończył studiów wojennych o kierunku strategicznym, gdyż w Mordorze takich nie ma. Jest tak stary, że wisi Melkorowi 2 talary.

Dzieciństwo[edytuj • edytuj kod]

O to walczył Sauron

Sauron miał bardzo trudne dzieciństwo. W szkole śmiali się z niego, że jest maminsynkiem. Jego pseudojciec znajdował się poza wszystkimi znanymi światami i miał na imię Eru Iluvatar, z zawodu Stworzyciel i Bóg Śródziemia. Sauron w niego nie wierzył – był ateistą. Wychowywała go bardzo surowa matka, którą potem ścięto za molestowanie seksualne własnych dzieci. Oddano go do domu dziecka gdzie zaczął słuchać metalu i ubierać rękawice nabijane ćwiekami. Po jakimś czasie adoptował go niejaki Morgoth – bóg i władca zła (do dziś jest zagadką jak zdobył papiery na możliwość zaadoptowania dziecka). Źle go wychował. Niestety, po niedługim czasie Melkor został wyrzucony poza Kręgi Świata, jednakże zanim został „zabity” oddał dziecku swojego pupila Szelobę, którego Sauron bardzo pokochał. Został osierocony po raz trzeci.

Pierścień[edytuj • edytuj kod]

Sauron trochę podrósł, podbił kilka krajów i zasiadł na tronie państwa znanego jako Mordor. Postanowił wykuć sobie magiczną błyskotkę, za pomocą której chciał zawładnąć światem. Przy okazji wykołował trzy elfy, siedmiu krasnoludów i dziewięciu ludzi, dał im podobne pierścionki, a z tych ostatnich zrobił pół-truposzy, których główną bronią był kobiecy pisk i uczynił ich swoimi „niewolnikami” (tak naprawdę to fundował im wypady na pizzę i do kina oraz wizyty w spa).

Śmierć nr 1[edytuj • edytuj kod]

Pewnego razu wszystko się poplątało. Sauron urządził wielką imprezę, na którą zwaliło się pół Śródziemia. Niechcący nasz Sauron rozdeptał ulubiony szpikulec jakiegoś nachlanego faceta śpiącego pod ścianą. Narąbany synek tego faceta owym szpikulcem (a raczej tym, co z niego zostało) odciął Sauronowi palce, przez co Sauron zginął, a paluchy się zwęgliły. Dodatkowo koleś gwizdnął mu pierścionek. Kumple Saurona później dorwali faceta, podziurawili go na wszystkie strony i wrzucili do rzeczki, niestety razem z Pierścieniem.

Czarnoksiężnik[edytuj • edytuj kod]

Minęło kilkaset lat i Sauron jakoś się pozbierał. Nie miał jeszcze dość mocy, aby zamanifestować swój powrót, więc na początku ukrył się w Mrocznej Puszczy, podając się za niejakiego Czarnoksiężnika. Siedząc w swojej nowej kryjówce, Dol Guldur, Sauron prowadził podejrzane eksperymenty na zwierzętach i trupach. Organizował także hałaśliwe libacje alkoholowe z udziałem orków i olbrzymich pająków, czym wnerwiał mieszkającego opodal króla elfów. Po kilkuset latach niejaki Gandalf zaczął coś podejrzewać[1] i wypędził Czarka z Puszczy. Było już jednak za późno – Sauron odzyskał moc i wrócił do Mordoru pod swoim prawdziwym imieniem. Planował wjechać tam na ośle, ale po groźbach ze strony środowisk chrześcijańskich zaniechał tego pomysłu.

Łeb[edytuj • edytuj kod]

Jak każdy wie, Sauron nosił na głowie mroczny hełm, maskę, patelnię... No, coś tam nosił. Robił to ponieważ tak samo czynił Melkor, bo mu się podobało... Jakiś powód musiał być. O tym, jak wszedł w jej posiadanie, jest kilka teorii:

 1. Na Gothic – Sauron przypłynął na Khorinis, znalazł tam śniącego, który na czole nosił maskę Beliara. Kiedy Sauron chciał wrócić do siebie okazało się, że magowie postawili magiczną barierę. Sauron próbował rozwalić bąbla ale tylko go rozszerzył. Aby nikt go nie poznał objawiał się pod postacią Xardasa. Gdy bezimienny bohater rozwalił mistyczne więzienie Sauron porzucił Xardasa i wrócił do siebie.
 2. Na Skyrim – Sauron przebył góry i dostał się do Skyrim. Zbierał tam maski latających duchów i Klawisza Złośliwego. Do Mordoru wrócił na smoku.
 3. Na Gwiezdne wojny – przebył galaktykę, wszedł na Gwiazdę Śmierci. Tam zobaczył Vadera. Gdy chciał wrócić buława wpadła mu do szybu wentylacyjnego i rozniosła imperialną stację. Przez jakiś czas buława latała w przestrzeni, aż w końcu, przez dziurawe rusztowanie, wpadła do identycznego szybu i zrobiła z II Gwiazdy Śmierci Gwiazdę Śmieci.
 4. Na Władcę Pierścieni – obejrzał film i już wiedział co założyć.
 5. Na papier i pióro – w czarnej wieży, Czarny Władca zasiadł na czarnym krześle, przy czarnym stole, wziął do czarnej ręki, czarne pióro i czarnym atramentem na... białej kartce naszkicował czarnymi kreskami, czarny projekt, który wcielił w swoje czarne życie.
 6. Nakrycie głowy w zestawie – kupił zbroję a hełm był w zestawie.
 7. Zbroja w zestawie – kupił hełm a zbroja była w zestawie.
 8. Loteria – wygrał gotową patelnię.

Śmierć nr 2[edytuj • edytuj kod]

Sauron więc powrócił, ale w nowym wcieleniu był taki brzydki, że wolał się nie pokazywać, więc na szczycie swojej wieży zrobił wielki hologram oka i wszystkim wciskał kit, że teraz tak wygląda. Zaczął się prowadzać z podejrzanymi typami, jak na przykład Saruman, którzy podobno mieli dostarczać mu amfę. Dowiedział się, że pewien kurdupel Hobbit, Frodo, przy pomocy innego kurdupla Hobbita, Sama, miał rozpierdolić zniszczyć jego ukochaną błyskotkę, więc wysłał za nimi Nazgûle. Frodo i Sam jednak rozpierdolili zniszczyli Pierścień i zabrali się z Barad Dûr autostopem. Hologram się zepsuł, a Sauron zginął, bo jego wieża się zawaliła. Podobno tuż przed jego śmiercią dało się usłyszeć jego wściekły wrzask „Kur..., kto okantował mnie na cemencie?!”

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

 • Sauron ma swoje zwierzątko! Pięknego pieska pająka (właśc. pajęczycę) o imieniu Szeloba.
 • Sauron ginie przez ściągnięcie rękawiczki.
 • Uwielbia biżuterię.
 • Jak zapewne zauważyłeś, Sauron jest jedną z niewielu osób, które przeżyły własną śmierć. Innym takim hardkorem jest Gandalf, a także jego znajomy Ridge Forrester ze świata równoległego Mody na Sukces, jak również Geralt z Rivii, który miał w dupie to, że jakiś wsiór rozwalił mu klatkę piersiową.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Ach, ci szybko myślący czarodzieje...