Nazgûle

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Balrog.jpg
thum
Płomień Udunu zatwierdza ten artykuł!

Istnieje on ku chwale Mordoru i jego władcy w Barad-dûr!

Niech będzie potępiony ten kto śmie go obrazić!

Piiiii!

Nazgûl próbujący wywołać strach u przeciwników

O w dupę! Jak się boję!

Skutek...

Nazgûle (zwane też Upiorami Piersi i Cienia) to zakapturzone fagasy z Mordoru. Podobno robią jakieś nielegalne interesy z Sauronem. Wcześniej byli wielkimi królami ludzi, teraz mitycznymi stworami z krainy Tolkiena. Odpowiednik dzisiejszych duchów - są martwi, ale żyją i sieją strach, ale dość nietypową metodą - wydając dziwne piski i krzyki. Wystarczy pożyć 2 lata z młodszą siostrą i można się przyzwyczaić.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Dawno temu, Sauron zmusił elfickich jubilerów do wykucia drogiej biżuterii, którą (jak się później okazało) miał zgarnąć. Tam, ze trzy pierścionki dał elfom, siedem dostały krasnoludy, a "dziewięć otrzymała rasa ludzi, którzy" i coś tam... Tymi ludźmi byli nazgûle. Każdy z nich posiadał kiedyś Pierścień Władzy, który ich zabił i transformował w tych złych, którzy na swoje nieszczęście byli nieśmiertelni. Jedyną osobą której się bali był Gandalf (stary zgred ze Szajru). Wszystkie owe pierścienie powstały tylko po to żeby Sauron znalazł sobie przyjaciół (Nazgule byli tymi najlepszymi).

Miejsce zamieszkania[edytuj • edytuj kod]

Nazgule kupiły Minas Morgul i Dol Guldur. W Minas osiedlił się król owej rasy oraz kilka innych. W Dol Guldur mieszkały se trzy Nazgule wraz z lokatorem o ksywce "Rzecznik Saurona". Jak świadczy o tym nazwa, posiada dobrą firmę kopaczy. Jego dziełem są liczne kanały oraz rzeki w okolicach jeziora Nurnen.