Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Éowina

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nie jestem mężem.

Éowina o sobie
Emo kobieta niebędąca mężem

Éowina – kobieta, która znana jest z tego, że nie jest mężem, blond emotka w białej sukni. Księżniczka Rohanu co jest za siedmioma górami. Ma niezwykły talent kulinarny.

Pochodzenie[edytuj • edytuj kod]

Córka marszałka Éomunda i Théodwiny, siostry Théodena, króla Rohanu. Jest siostrą Éomera, ale nie jest mężem. Po śmierci rodziców wychowywał ją wuj, a ona stała się emotką.

Życie[edytuj • edytuj kod]

Wyrosła na piękną desperatkę, widać bycie emo było rodzinne (patrz Théoden). Jej adoratorem był Gríma Gadzi Język. Ona go nie chciała. Gdy Siwy Jegomość wysączył z jej wuja Sarumana, a Gad został wygnany (jaka szkoda, pasowałby do Éowiny, bo też był emo i nie był mężem), poznała mającego lat 90 pana Aragorna i zakochała się w nim. Jak na desperatkę przystało, nasza bohaterka zakochała się w cieniu człowieka, on jednak nic sobie z tego nie robił, gdyż był mężem, miał w zanadrzu piękną Panią z Rivendell oraz i tak myślał, że zginie (kolejne emo?).

Jak się pierwszy raz bili, to ona musiała zostać i robić za Théodena, czyli za niego rządzić. Za drugim razem przebrała się za męża, którym nie była i pojechała z Rohirrimami na Gondor by zbawić Śródziemie. Zabiła Nazgûla, bo nie była mężem, tym samym wypełniła przepowiednię Blondaska.

Jeśli myślicie, że jej podboje miłosne się skończyły, jesteście w błędzie. Otóż po zbawieniu świata musiała leżeć w szpitalu gdyż zrobiła zbyt wiele dobrego (choć nie była mężem). Tam poznała Faramira, który też zrobił wiele dla świata, bo był mężem. Pomyślała, że to fajne, zarzuciła bycie emo i zakochała się. Tym razem facet stwierdził, że klawa z niej kobita i skoro nie jest mężem, to zostanie jego żoną. Tak się stało. Urodziła mu syna i żyła długo i szczęśliwie nie będąc mężem.